Partner serwisu

Pociąg RegioJet połączy czeskie Brno z największym lotniskiem Austrii

Rafał Dybiński 02.06.2022

Pociąg RegioJet połączy czeskie Brno z największym lotniskiem Austrii
fot. RegioJet
Czeski przewoźnik RegioJet uruchomi od 16 czerwca połączenie kolejowe między Brnem i stacją Port Lotniczy Wiedeń-Schwechat. Stolica kraju południowomorawskiego zyska pociągi kursujące dwa razy dziennie do największego lotniska Austrii – przekazał serwis "CEE Transport".
Informację o połączeniach RegioJet z Brna do portu lotniczego Wiedeń-Schwechat potwierdziła Tereza Ptackova, kierownik ds. międzynarodowych projektów czeskiego przewoźnika.

Łatwiejszy dojazd do największego lotniska Austrii umożliwią pociągi, które wcześniej kończyły trasę na wiedeńskim Dworcu Centralnym. Odjazdy z Brna zaplanowano na godz. 11:48 i 18:48. Podróż potrwa dokładnie 138 minut. Bilety są już dostępne od 13,9 euro. 

RegioJet oferował dotychczas do portu lotniczego Wiedeń-Schwechat połączenie autobusowe. Podróż trwała niespełna dwie godziny. Nowe połączenia kolejowe to efekt starań lokalnych władz kraju południowomorawskiego oraz miasta, zabiegających o bezpośrednie połączenia z lotniskiem stolicy Austrii, które ma ugruntowaną pozycję nie tylko na Starym Kontynencie, ale również w Ameryce Północnej oraz Azji.

Port Lotniczy Wiedeń-Schwechat. Fot. Vienna Airport.


Port Lotniczy Wiedeń-Schwechat obsłużył w pierwszym kwartale bieżącego roku 3,7 mln pasażerów. To było o połowę mniej podróżnych aniżeli w analogicznym okresie 2019 roku, tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Niemniej w samym kwietniu 2022 roku największe lotnisko Austrii odprawiło już 1,8 mln pasażerów. Ten wynik był z kolei ośmiokrotnie lepszy w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

Wcześniej pisaliśmy również o pociągach Gepard Express łączących Brno z Wiedniem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony