Partner serwisu

PLL LOT zmniejszyły oferowanie do Wielkiej Brytanii. Ucierpią też trasy krajowe

Rafał Dybiński, Łukasz Malinowski 03.11.2020

PLL LOT zmniejszyły oferowanie do Wielkiej Brytanii. Ucierpią też trasy krajowe
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się zmniejszyć oferowanie do Wielkiej Brytanii. Decyzja przewoźnika znad Wisły powodowana jest spadkiem popytu wynikającego z wprowadzonym lockdownem na Wyspach, co wymusza kwarantannę obejmującą pasażerów przylatujących z Polski. Ucierpią też niektóre trasy krajowe, ale kilku z nich oszczędzono korekt. 
PLL LOT do 15 grudnia będzie obsługiwać od pięciu do siedmiu rejsów tygodniowo, realizowanych na lotnisko Londyn-Heathrow. "Na bieżąco śledzimy decyzje administracyjne państw docelowych i dostosowujemy naszą siatkę połączeń do aktualnych obostrzeń oraz zapotrzebowania na rejsy ze strony pasażerów" - poinformowało Rynek Lotniczy biuro prasowe PLL LOT.

"W związku z częściowym lockdownem wprowadzonym w Wielkiej Brytanii, a także kwarantanną obejmującą pasażerów przylatujących z Polski, obserwujemy spadek zainteresowania podróżami do tego kraju. W związku z tym zmniejszona została także częstotliwość oferowanych połączeń. W naszym rozkładzie dostępne jest aktualnie od pięciu do siedmiu rejsów tygodniowo, realizowanych na lotnisko Londyn-Heathrow" - dodano w przesłanym oświadczeniu.

Połączenia do Wielkiej Brytanii oferowane są aktualnie według następującego rozkładu:

LO279 WAW 14:40 LHR 17:30 wtorek, środa, piątek, niedziela
LO280 LHR 18:25 WAW 21:05 wtorek, środa, piątek, niedziela

LO281 WAW 06:35 LHR 09:35 poniedziałek, czwartek, sobota
LO282 LHR 10:25 WAW 12:55 poniedziałek, czwartek, sobota

"Wprowadzone zmiany objęły okres do 15 grudnia. W tym czasie będziemy obserwować rozwój sytuacji i podejmować decyzje co do ewentualnych dalszych modyfikacji w rozkładzie połączeń do Wielkiej Brytanii" – podsumowano wątek brytyjski.

PLL LOT zawieszą całkowicie od 12 listopada do 16 grudnia krajowe loty do Bydgoszczy. Cięcia nie ominęły również Poznań, skąd będzie można wieczorem polecieć do stolicy jedynie w środy, piątki i niedziele. Poranne rejsy na tej trasie ograniczono natomiast do poniedziałku, czwartku i soboty. Trzy połączenia z Warszawą stracą także Katowice, skąd będzie w sumie tylko dziesięć lotów w tygodniu. 17 i 24 listopada oraz 1 i 8 grudnia podróżni nie będą mogli natomiast przemieścić się do stolicy z Rzeszowa. Na razie bez zmian pozostały trasy narodowego przewoźnika z Warszawy do Lublina oraz z Krakowa do Olsztyna. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony