Partner serwisu

PLL LOT zawieszają rejsy do Tel Awiwu

Redakcja/inf. pras. 16.05.2021

PLL LOT zawieszają rejsy do Tel Awiwu
fot. Piotr Bożyk
Wszystkie rejsy Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Tel Awiwu zostały odwołane – poinformował narodowy przewoźnik znad Wisły w oficjalnym komunikacie.
Powodem takiej decyzji jest narastający konflikt w Izraelu i Strefie Gazy.

– Wznowienie połączeń będzie uzależnione od rozwoju sytuacji. Każdorazowo będzie robiona analiza bezpieczeństwa i pod tym kątem będą podejmowane nasze decyzje. Zakładam, że przez najbliższe dni nie będziemy tam latać – wyjaśnił Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT.

Narodowy przewoźnik znad Wisły zgodnie z rozkładem lotów do końca maja miał realizować trzy rejsy tygodniowo do Tel Awiwu. Władze portu lotniczego im. Ben Guriona już w czwartek jednak zdecydowały o przekierowaniu do odwołania wszystkich rejsów pasażerskich na lotnisko Ramon w pobliżu Eljatu na południu Izraela.

Ze Strefy Gazy rządzonej przez radykalną organizację islamistyczną Hamas od poniedziałku trwa ostrzał rakietowy Izraela, który odpowiada bombardowaniem wyznaczonych celów w enklawie zamieszkiwanej przez Palestyńczyków. Wcześniej rejsy do Tel Awiwu zawiesiły również Aerofłot, British Airways, Iberia, Lufthansa, Virgin Atlantic oraz American Airlines, Delta Air Lines czy United Airlines. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony