Partner serwisu

PLL LOT zawieszają loty do Ostrawy. Do Pragi już bez międzylądowania

Rafał Dybiński 16.03.2021

PLL LOT zawieszają loty do Ostrawy. Do Pragi już bez międzylądowania
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszą w letnim rozkładzie rejsy z Warszawy do Ostrawy – informuje serwis airways.cz. W ten sposób zniknie jedyna krajowa trasa lotnicza w Czechach. 
– Aktualna globalna sytuacja pandemiczna i ograniczenia w poszczególnych krajów sprawiają, że podróżowanie jest prawie niemożliwe. Dlatego po wzajemnym porozumieniu z lotniskiem w Ostrawie i PLL LOT zdecydowaliśmy się na czasowe zawieszenie połączenia do Warszawy – wyjaśnił Radek Podstawka, zastępca wojewody morawsko-śląskiego. – O terminie wznowienia połączeń lotniczych będziemy rozmawiać wspólnie w czerwcu – dodał Podstawka.

Równocześnie z zawieszeniem połączeń z Warszawy do Ostrawy zakończone zostaną operacje na jedynej obecnie krajowej czeskiej trasie między Pragą a Ostrawą, które obsługiwał również od listopada ubiegłego roku narodowy przewoźnik znad Wisły.

PLL LOT w nowym letnim rozkładzie letnim polecą bezpośrednio ze stolicy Polski do Pragi. Rejsy od 29 marca będą realizowane cztery razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Loty będą obsługiwane samolotem De Havilland Canada DHC-8-400. Na jego pokład może wejść 78 pasażerów.

– Ze względu na obecną sytuację pandemiczną w regionie, w porozumieniu z naszym partnerem, zdecydowaliśmy się zawiesić od 28 marca połączenia z lotniskiem w Ostrawie. O wznowieniu połączeń będziemy informować po uzgodnieniu szczegółów z władzami kraju morawsko-śląskiego – napisało biuro prasowe PLL LOT do redakcji Rynku Lotniczego. 

Narodowy przewoźnik znad Wisły planował otworzyć trasę do Ostrawy na wiosnę ubiegłego roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa inauguracja połączenia została opóźniona o kilka miesięcy. Rzecznik PLL LOT, Krzysztof Moczulski, zwracał uwagę, że podróż z Mosnowa do Warszawy trwała około godziny. – Czechy to dla nas ważny rynek, a Ostrawa to drugie lotnisko, na które latają PLL LOT. Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej w końcu udało nam się połączyć ten region z ponad 60 kierunkami – stwierdził wówczas Moczulski, nawiązując do możliwości dogodnych przesiadek na rejsy do Amsterdamu, Oslo, Monachium, Paryża, Zurychu, Mediolanu, Genewy, Frankfurtu czy Duesseldorfu.

Warto jednak zaznaczyć, że do Ostrawy stosunkowo łatwo można dostać się koleją. W okresie przed pandemią PKP Intercity w porozumieniu z Kolejami Czeskimi uruchamiało siedem bezpośrednich połączeń z tym miastem dziennie (obecnie jest ich sześć). Najszybszy poranny ekspres dociera do czeskiego miasta w cztery godziny i 21 minut. Kolejne pociągi uruchamiane są do Ostrawy także z Krakowa i Katowic.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony