Partner serwisu

PLL LOT zawiesiły loty do Dublina

Mateusz Kieruzal 13.04.2022

PLL LOT zawiesiły loty do Dublina
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT zawiesiły wykonywanie regularnych operacji do irlandzkiego Dublina. Połączenie zostało zainaugurowane 24 sierpnia 2020 roku. Rejsy były wykonywane cztery razy w tygodniu. Biuro prasowe polskiego przewoźnika potwierdziło redakcji Rynku Lotniczego, że połączenie do Dublina zostało usunięte.
Samoloty startowały z warszawskiego lotniska Chopina o godz. 14.35 i lądowały w stolicy Irlandii o godz. 16.35 czasu lokalnego. W drogę powrotną odrzutowce wylatywały z Dublina o godz. 17.50 czasu lokalnego, aby zameldować się w Warszawie o godz. 21.50.

– Bezpośrednie połączenie lotnicze z Dublinem było ważnym punktem w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u. Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu. Dzisiaj możemy zaproponować rodakom najwygodniejszy sposób podróży do Dublina prosto z głównego lotniska w Warszawie – powiedział po otwarciu połączenia prezes LOT-u Rafał Milczarski.

Dublin zawieszony

Ostatnia rotacja (LO299, LO300) na trasie Warszawa – Dublin embraera E170, o znakach rejestracyjnych SP-LDH) została wykonana 19 stycznia. Biuro prasowe PLL LOT potwierdziło naszej redakcji, że połączenie zostało zawieszone. – Potwierdzamy, że z systemów rezerwacyjnych na sezon letni i zimowy zostało usunięte połączenie z Warszawy do Dublina. Ewentualne wznowienie trasy zakomunikujemy w osobnej wiadomości – informuje Rynek Lotniczy PLL LOT.

Przewoźnik, ogłaszając w 2020 roku nowe połączenie, podkreślał, że potencjał połączeń do Dublina potwierdziła operacja #LOTdoDomu. Zapotrzebowanie na połączenia ze stolicy Irlandii było na tyle duże, że w ciągu trzech tygodni polski przewoźnik wykonał po pasażerów aż 25 rejsów. W samym Dublinie mieszka ponad 50 tys. osób polskiego pochodzenia. Według danych za 2019 roku, liczba podróżujących między Polską a Dublinem sięgnęła nawet 850 tys.

Konkurencja z Ryanairem

Do momentu inauguracji trasy do Irlandii przez przewoźnika znad Wisły pasażerowie głównie podróżowali na pokładach samolotów Ryanaira. Irlandzkimi tanimi liniami lotniczymi do Dublina można polecieć bezpośrednio z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Lublina, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy-Modlina oraz Wrocławia. Z mazowieckiego portu lotniczego w Modlinie oraz Krakowa w niektóre dni chętni klienci mają do wyboru nawet dwa rejsy dziennie. Dla pasażerów bezpośrednie połączenie z jednego z portów regionalnych, które znajdują się w pobliżu ich miejsca zamieszkania lub domu rodzinnego było, jest i będzie lepszym wyborem. Zwłaszcza, że lecąc przez Warszawę czas podróży się wydłuża ze względu na obowiązkową przesiadkę.

Próba konkurencji LOT-u z Ryanairem na jeden z sztandarowych tras z Polski była bardzo dużym ryzykiem, zwłaszcza w czasach, gdy tanie linie lotnicze agresywnie wykorzystują swoją lepszą sytuację finansową do ekspansji kosztem tradycyjnych przewoźników. Liczba lotów Ryanaira z Dublina do Polski zapewnia także dogodną możliwość podróży dla klientów podróżujących w celach biznesowych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony