Partner serwisu

PLL LOT zaczną latać do Bengaluru w Indiach? [AKTUALIZACJA]

Emilia Derewienko 23.09.2020

PLL LOT zaczną latać do Bengaluru w Indiach? [AKTUALIZACJA]
fot. Piotr Bożyk
Dyrektor regionalny Polskich Linii Lotniczych LOT, Amit Ray, podczas ceremonii powitania honorowego konsula RP w Bengaluru, miał poinformować o otwarciu nowej trasy między Warszawą a Indiami. Informację tę podał The Economic Times. Przewoźnik tłumaczy jednak, że słowa Raya zostały źle zrozumiane, dodając jednocześnie, że LOT nie zamyka się na metropolie indyjskie i jest w fazie analiz. 
Indyjskie media podały informację, jakoby LOT skłaniał się do otwarcia połączenia do Bengaluru. Amit Ray podkreślił, że w Polsce znajduje się wielu obywateli Indii z Bangaluru, ze względu na inwestycje firmy Infosys w Polsce. Przedsiębiorstwo z branży IT swoją siedzibę ma właśnie w Bengaluru. Gigant technologiczny zatrudnia około 3 tys. profesjonalistów pracujących w całym kraju. Nowe bezpośrednie połączenie lotnicze może sprowadzić do Polski jeszcze więcej pracowników z Indii.

Zacieśnienie współpracy?

Hari Marar, dyrektor naczelny międzynarodowego lotniska Bangalore (BIAL), również ma nadzieję, że nowa usługa PLL LOT przyciągnie ruch lotniczy na trasie Bengaluru – Warszawa. Ambasador Polski w Indiach, Adam Burokowski, zapowiedział, że bezpośrednie loty pobudzą turystykę w obu regionach.

Konsul Honorowy RP, Raghu Rajappa, jest zdania, że stosunki między Polską a stanem Karnataka, którego stolicą jest Bengaluru, otworzyły się na różne dziedziny, takie jak technologia, biznes, edukacja i turystyka. Przypomniał, Manipal University współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim od ośmiu lat. 

LOT nie potwierdza i nie zaprzecza

Tymczasem Polskie Linie Lotnicze LOT stwierdziły, że słowa Amita Raya zostały źle zrozumiane przez indyjskich dziennikarzy. Przewoźnik zapytany jednak o możliwość połączeń do Bengaluru, nie zajął jednoznacznego stanowiska. 

"Indie są ważnym partnerem handlowym dla Polski. Otwarcie konsulatu honorowego w Bangalore jest istotnym krokiem dla zacieśnienia więzi handlowych, dla wymiany naukowej i kulturalnej. Kraj ten jest również bardzo ważny dla Polskich Linii Lotniczych LOT, czego dowodem jest uruchomienie w 2019 roku połączeń do Delhi. Stale analizujemy możliwości uruchamiania dodatkowych połączeń, również do metropolii w Indiach" – napisał w wiadomości do naszej redakcji Krzysztof Moczulski, rzecznik przewoźnika.

LOT bezpośrednie połączenie do Indii, a konkretnie do Delhi, otworzył 11 września 2019 roku. Od marca tego roku połączenia do Indii są jednak wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony