Partner serwisu

PLL LOT: Z Warszawy do Ostrawy od marca 2020

Emilia Derewienko 25.11.2019

PLL LOT: Z Warszawy do Ostrawy od marca 2020
fot. Piotr Bożyk
Już 30 marca 2020 roku Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują nowe połączenie z Warszawy do czeskiej Ostrawy. Polski przewoźnik stanie się tym samym jedyną tradycyjną linią lotniczą, operującą z trzeciego największego miasta Czech. O pojawieniu się tego kierunku w siatce połączeń LOT-u spekulowano już wcześniej.
Nowe połączenie to nie zaskoczenie

Rejsy na tej trasie obsługiwane będą samolotami Bombardier Q400 oraz Embraer 170/175, na pokładzie których znajduje się od 70 do 82 foteli w trzech klasach podróży. Połączenie będzie realizowane od 30 marca 2020 r. według następującego rozkładu:

  • LO 501 WAW-OSR 11:50-12:50 poniedziałki, czwartki, soboty
  • LO 502 OSR-WAW 13:25-14:30 poniedziałki, czwartki, soboty
  • LO 503 WAW-OSR 15:30-16:30 wtorki, piątki
  • LO 504 OSR-WAW 17:05-18:10 wtorki, piątki

O tym, że PLL LOT najprawdopodobniej zaczną latać do Ostrawy, informowaliśmy już w czerwcu. Wtedy bowiem przedstawiciele kraju Morawsko-Śląskiego zatwierdzili roczną dotację dla przewoźnika w wysokości do 10 mln koron czeskich (1,67 mln zł) na to połączenie. Przedstawiciele LOT-u nie chcieli wówczas komentować sprawy.

Warszawa hubem dla Ostrawy

– Od marca przyszłego roku mieszkańcy regionu Morawsko-Śląskiego zyskają nowe połączenie, dzięki któremu pasażerowie podróżujący z i do Ostrawy będą mieli możliwość podróży do ponad 111 destynacji atrakcyjnych zarówno turystycznie, jak i biznesowo. Rozkład został zaplanowany w taki sposób, aby pasażerom podróżującym z Polski i licznych lotnisk w regionie umożliwić szybkie i wygodne przesiadki w Warszawie na loty do Ostrawy. Z kolei w drodze ze stolicy regionu Morawsko-Śląskiego LOT zapewnia swoim pasażerom dostęp do szybkich przesiadek na Lotnisku Chopina na rejsy europejskie m.in. do Brukseli, Paryża, Amsterdamu oraz Dusseldorfu. Pasażerowie zyskają także możliwość lotów dalekodystansowych m.in. do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Azji, np. do Singapuru i Seulu – mówi Stefan Malczewski, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

LOT jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się linii lotniczych w Europie. Od początku 2016 r. polski przewoźnik uruchomił ponad 60 nowych połączeń, w tym bezpośrednie rejsy z Warszawy do Los Angeles, Newark, Miami, San Francisco, Seulu, Tokio i Singapuru, z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku JFK, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Seulu.

– Cieszę się, że region Morawsko-Śląski oraz Lotnisko Ostrawa przekonało dużego przewoźnika lotniczego, że w port lotniczy w Mosznowie jest dobrym miejscem do otwarcia regularnych lotów dzięki swoim parametrom, wyposażeniu i lokalizacji. Potrzebujemy regularnych połączeń lotniczych z głównym międzynarodowym węzłem transportowym, aby poprawić dostępność transportową regionu. To jedyny sposób, aby nie tylko zatrzymać dzisiejszych inwestorów w regionie, ale także przyciągnąć nowych – mówi Ivo Vondrák, marszałek regionu Morawsko-Śląskiego.

W 2018 r. LOT przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT obecnie używa na co dzień prawie 90 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie już ponad 111 połączeń na trzech kontynentach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony