Partner serwisu

PLL LOT z umową na czartery VIP. 99 mln zł za kolejny rok

Rafał Dybiński 10.12.2020

PLL LOT z umową na czartery VIP. 99 mln zł za kolejny rok
fot. Piotr Bożyk
Inspektorat Uzbrojenia podpisze roczną umowę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT dotyczącą kontynuacji czarteru dwóch samolotów embraer E175 w konfiguracji do przewozów HEAD i VIP w 2021 roku. Narodowy przewoźnik znad Wisły zarobi w ten sposób 99 mln złotych.
Decyzja o dalszej współpracy związana jest z opóźnieniem dostawy dwóch samolotów Boeing737-800/BBJ2 do co najmniej marca 2021 roku. Embraery E175, posiadające charakterystyczne i rozpoznawalne malowanie, wykorzystywane są przez Kancelarię Prezydenta RP, Marszałka Sejmu RP, Kancelarię Senatu RP i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów do przewozu najważniejszych osób w państwie.

PLL LOT realizują tego typu zadania od siedmiu lat. Zakup dwóch maszyn Gulfstream G550 oraz trzech samolotów Boeing 737-800, w tym dwóch w wersji specjalnej BBJ2 i jednego w konfiguracji pasażerskiej, który zostanie w przyszłości przebudowany, miał zakończyć współpracę w ubiegłym roku. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała jednak, że producent z Chicago nie mógł dotrzymać terminów dostaw, ustalonych wcześniej na 15 września i 15 listopada bieżącego roku. Zakupione samoloty pojawią się dopiero w marcu przyszłego roku, więc wymusiło to potrzebę zawarcia kolejnego kontraktu dotyczącego dwóch embraerów E175, obowiązującego od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

"Ze względu na brak możliwości dotrzymania ustawowych terminów przewidzianych dla trybów konkurencyjnych, jedynym rozwiązaniem jest udzielenie zamówienia dotychczasowemu Wykonawcy" – uzasadnił Inspektorat Uzbrojenia. "Udzielenie zamówienia dotychczasowemu Wykonawcy, pomimo upływu 5 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, pozwoli uniknąć trudności technicznych, w tym logistycznych i organizacyjnych, jakie może spowodować zmiana Wykonawcy" – dodano w oświadczeniu, cytowanym przez serwis defence24.pl.

Jak poinformował nas PLL LOT umowa formalnie nie została jeszcze sfinalizowana. – Obecnie trwa proces pozyskiwania niezbędnych zgód korporacyjnych przed finalnym podpisaniem umowy – wyjaśnia biuro prasowe przewoźnika.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony