Partner serwisu

PLL LOT wysyła dwa E195 do Wietnamu dla Bamboo Airways

Rafał Dybiński, wsp. avgeek, simetra 28.10.2020

arrow
arrow
PLL LOT wysyła dwa E195 do Wietnamu dla Bamboo Airways
fot. Piotr Bożyk
PLL LOT wysyła dwa E195 do Wietnamu dla Bamboo Airways
PLL LOT wysyła dwa E195 do Wietnamu dla Bamboo Airways
20 października bieżącego roku Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę na wynajem w formule wet-lease dwóch Embraerów 195 wietnamskiemu przewoźnikowi Bamboo Airways (BAV). Współpraca, umożliwiająca dodatkowe wykorzystanie potencjału floty i doświadczenia załóg pokładowych LOT-u, zaplanowana jest w okresie od 15 listopada bieżącego roku do 14 maja 2021 roku. 
Pierwszy z samolotów LOT-u, SP-LNI w malowaniu Bamboo Airways, został przebazowany na lotnisko w Hanoi już dzisiaj. Wystartował o godzinie 13.20, a trasa przelotu o długości 5220 mil obejmuje trzy odcinki z międzylądowaniami z Tbilisi i Delhi. 1 listopada dołączy do niego także drugi samolot – Embraer 195 o numerze SP-LNH. W ramach umowy z LOT-em będą przez pół roku obsługiwały połączenia krajowe na zlecenie wietnamskiego przewoźnika.Jednym z kluczowych czynników wyboru oferty PLL LOT przez Bamboo Airways było posiadanie certyfikatu EASA, który stanowi gwarancję realizacji operacji lotniczych zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi.

Wcześniej również dwa E195 dołączyły do floty Bamboo Airways na podstawie umowy leasingowej, na zasadach wet lease, zawartej z duńską linią Great Dane Airlines. Przewoźnik jako pierwszy obsługuje bezpośrednie loty na wyspę Con Dao z trzech miast: Hanoi, Hai Phong na północy i Vinh w centralnej części Wietnamu. Na trasie Hanoi – Con Dao będą odbywały się dwa loty dziennie, a na początek codzienne loty z Hai Phong i Vinh do Con Dao. Popularna miejscowość turystyczna, obejmująca archipelag szesnastu wysp, jest obecnie obsługiwana tylko przez samoloty turbośmigłowe przede wszystkim ze względu na krótki pas startowy, a także brak zapasów paliwa.

Bamboo Airways to nowa linia lotnicza, która rozpoczęła loty komercyjne ze stolicy kraju, Hanoi, dopiero w ubiegłym roku. Przed ekspansją na inne rynki Azji Północno-Wschodniej, takie jak Chiny, Korea i Japonia, przewoźnik planuje uruchomić połączenia krajowe. Linie są w całości własnością FLC Group, wietnamskiego przedsiębiorstwa wielobranżowego, koncentrującego się na lotnictwie, nieruchomościach, ośrodkach wypoczynkowych, rolnictwie i golfie. Początkowy kapitał linii wynosił 30,8 mln dolarów. Flota Bamboo Airways składa się obecnie z 24 samolotów: jednego airbusa A319, sześciu A320, pięciu A320neo, trzech A321, czterech A321neo, trzech boeingów B787-9 Dreamliner oraz dwóch embraerów E195.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony