Partner serwisu

PLL LOT wróciły z połączeniem do Dubaju

Rafał Dybiński 26.09.2021

PLL LOT wróciły z połączeniem do Dubaju
fot. Piotr Rudzki
Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały w niedzielę 26 września połączenie z Warszawy do Dubaju. Trasa jest realizowana trzy razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, czwartki oraz niedziele.
Wylot z Warszawy zaplanowano na godz. 7:40. Lądowanie w Dubaju przewidziano na godz. 15:25 lokalnego czasu. Rejs LO121 trwa w sumie 5 godzin i 45 minut. Lot powrotny LO122 startuje z największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich o godz. 17:15. Powrót do Warszawy zaplanowano o godz. 21:35. Rejs powrotny trwa 6 godzin i 20 minut.

Oprócz PLL LOT między Dubajem i Warszawą rejsy realizują również linie lotnicze Emirates. Przewoźnik z Bliskiego Wschodu oferuje od 20 września codzienne połączenia obsługiwane szerokokadłubowymi samolotami Boeing 777-300ER. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

– W ciągu kilku ostatnich lat Dubaj stał się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków egzotycznym kierunkiem podróży zimą. Przed pandemią tylko w 2019 roku z Polski do stolicy tego emiratu podróżowało niemal 100 tys. pasażerów - podkreślał w kwietniu Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.

- Potencjał połączenia również w segmencie czarterowym sprawia, że obok oferty przewoźników znad Zatoki widzimy przestrzeń do rozwoju dla LOT-u. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią polski produkt, znakomicie dopasowany zarówno dla odwiedzających wystawę EXPO, jak i turystów rozkład i atrakcyjną ofertę cenową – dodał wówczas Fijoł.

W razie zapotrzebowania połączenie ma być obsługiwane przez Dreamlinery w wersji 787-8. Niedzielny lot do Dubaju obsłużył jednak mniejszy boeing 737 MAX 8 oznaczony rejestracją SP-LVA. Odrzutowiec został dostarczony PLL LOT na początku grudnia 2017 roku. Między 14 lutego 2019 roku a 25 marca 2021 stacjonował w Lublinie, co było efektem uziemienia maszyn tego typu po katastrofach samolotów należących do Lion Air oraz Ethiopian Airlines.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony