Partner serwisu

LOT powróci jesienią do Dubaju

Mateusz Kieruzal 18.04.2022

LOT powróci jesienią do Dubaju
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT w sezonie zimowym przywrócą bezpośrednie rejsy z warszawskiego Lotniska Chopina do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Loty na tym bliskowschodnim kierunku polski flagowiec zaczął oferować we wrześniu ubiegłego roku. Połączenie zostanie wznowione 30 października br.
19 września zeszłego roku Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie łączące stolicę Polski – Warszawę z największym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Dubajem. Rejsy początkowo były wykonywane boeingi 737 MAX, a potem starszą wersją legendarnego wąskokadłubowca amerykańskiego producenta – 737-800 NG. Loty na główne lotnisko w Dubaju zostało otwarte tuż przed rozpoczęciem światowej wystawy EXPO 2020, a rejsy były oferowane przez całą zimę. Początkowo przewoźnik wykonywał loty na Bliski Wschód trzy razy w tygodniu, lecz ze względu na duże zainteresowanie wśród klientów od 10 grudnia dodana została czwarta rotacja. Ostatni lot PLL LOT wykonały 3 kwietnia br.

– W ciągu kilku ostatnich lat Dubaj stał się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków egzotycznym kierunkiem podróży zimą. Przed pandemią tylko w 2019 roku z Polski do stolicy tego emiratu podróżowało niemal 100 tys. pasażerów. Potencjał połączenia również w segmencie czarterowym sprawia, że obok oferty przewoźników znad Zatoki widzimy przestrzeń do rozwoju dla LOT-u. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią polski produkt, znakomicie dopasowany zarówno dla odwiedzających wystawę EXPO, jak i turystów rozkład i atrakcyjną ofertę cenową – mówił o nowym połączeniu Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych PLL LOT.

Dubaj zaraz po Bangkoku, Londynie i Paryżu jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie. To dla regionu Bliskiego Wschodu, jak i całego świata jedno z najważniejszych centrów finansowych i handlu surowcami (ropą, złotem czy diamentami). 40 proc. złota przechodzi przez Dubaj.

30 października br. flagowy przewoźnik z Polski planuje wznowienie wykonywania regularnych operacji lotniczych do Dubaju. Na ten moment w pierwszym tygodniu, nowego sezonu zimowego, linie polecą do drugiego największego emiratu tego bliskowschodniego państwa trzy razy w tygodniu. Loty odbędą się w poniedziałek, czwartek i niedzielę. W drugim tygodniu listopada zostanie dodana czwarty tygodniowo lot, który będzie odbywał się w piątki. Do obsługi trasy wyznaczono zostały boeingi B737-800 NG.

– Potwierdzamy, że będziemy wykonywać loty do Dubaju również w kolejnym sezonie zimowym. Trasa cieszyła się dużym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na EXPO, ale również z powodu waloru turystycznego – poinformowało redakcję Rynku Lotniczego Biuro Prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT.

Wyloty z Lotniska Chopina zaplanowano na godzinę 07:40. Po pięciu godzinach i 45 minutach, o 16:25 czasu lokalnego, samolot wyląduje na głównym lotnisku w Dubaju. Rejs powrotny wystartuje z Emiratów o 18:15. Przylot do Warszawy zaplanowano na godzinę 22:00. Lot powrotny będzie dłuższy o godzinę. W Dubaju LOT będzie korzystał z terminalu 1, który przeznaczony jest do obsługi lotów zagranicznych i tradycyjnych linii lotniczych. W pozostałe dni dostępne są loty przesiadkowe przez Stambuł, które są wykonywane na podstawie umowy code-share zawartej z tureckimi liniami lotniczymi Turkish Airlines.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony