Partner serwisu

PLL LOT. W lutym cztery loty tygodniowo na Sri Lankę

Mateusz Kieruzal 05.01.2022

PLL LOT. W lutym cztery loty tygodniowo na Sri Lankę
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły dodanie dodatkowego lotu w tygodniu do Kolombo na Sri Lance. Nowy, obecny już w systemie rezerwacyjnym, rejs będzie odbywać się w czwartki. Regularne połączenie na Cejlon zostało wznowione w grudniu 2021 roku.
Flagowy przewoźnik Rzeczypospolitej Polskiej pierwszy raz na Sri Lankę poleciał 3 listopada 2019 roku. Było to połączenie odbywające się w okresie zimowym, które z powodu rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19 zostało zawieszone.

7 grudnia 2021 roku PLL LOT zainaugurowały ponownie loty łączące Lotnisko Chopina w Warszawie z Międzynarodowym Portem Lotniczym Kolombo. Do końca stycznia zaplanowano rejsy odbywające się z częstotliwością trzech lotów tygodniowo. Boeing B787-8 oraz -9 Dreamliner należący do Polskich Linii Lotniczych LOT wykonuje loty we wtorki, piątki i niedziele. Rejsy z Warszawy, o numerach LO 69, mają zaplanowany wylot na godzinę 16:10. Po dziewięciu godzinach i 15 minutach lotu, następnego dnia o godz. 05:55 czasu lokalnego, przewidziano lądowanie w Kolombo. Loty powrotne, LO 70, wedle czasu rozkładowego trwają dziesięć godzin i pięć minut. Wylot z głównego lankijskiego portu lotniczego odbywa się o godz. 08:05 czasu lokalnego. Przylot na warszawskie lotnisko jest o godz. 13:40.

Czwarty rejs w tygodniu od lutego

Od 3 do 24 lutego przewoźnik zaplanował dodatkowe rejsy odbywające się w czwartki. Czas wylotu w piątki nieznacznie różni się od rotacji w inne dni. Godzinę wylot z Cejlonu zaplanowano na 8:45. Lądowanie na lotnisku Chopina zaplanowano na 14:20. W grudniu Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT, powiedział na temat wznowienia lotów na Sri Lankę, że powrót na Cejlon to najlepszy dowód na to, że w pełni wykorzystujemy potencjał naszej floty dalekodystansowej.

– Precyzyjnie planujemy siatkę połączeń, kierując się potrzebami pasażerów i oczywiście obostrzeniami w poszczególnych krajach. Azja Południowa od lat przyciąga turystów spragnionych słońca zimą. Dzięki optymalnie ułożonemu rozkładowi lotów na pokłady naszych Dreamlinerów, lecących do Kolombo, zapraszamy turystów z całej Europy – podkreślił Fijoł.

– Nasze Boeingi 787, w formule rozkładowej lub czarterowej, docierają do najbardziej egzotycznych zakątków na świecie. Jednym z nich jest malowniczy Cejlon. Przed 2020 rokiem między Kolombo a Europą podróżowały rocznie prawie dwa miliony osób. Dostrzegamy wciąż rozwijający się potencjał turystyczny Sri Lanki. Jesteśmy również przekonani, że nasze połączenie stanowiło będzie doskonałą ofertę dla Lankijczyków, wybierających się zimą do Europy czy USA – dodał członek zarządu PLL LOT. 

Zasady wjazdu na Sri Lankę

W pełni zaszczepieni turyści, u których od pełnego zaszczepienia minęło minimum 14 dni, mogą wjechać na Cejlon bez kwarantanny i konieczności wykonania testu PCR po przylocie pod warunkiem:
 • wcześniejszego otrzymania wizy online,
 • legitymowania się negatywnym wyniku testu PCR, który został wykonany w ciągu 72 godzin przed wylotem,
 • okazania oryginału dokumentu potwierdzającego pełne zaszczepienie (wraz poświadczoną kopią tłumaczenia na język angielski, jeśli dokument nie jest sporządzony w języku angielskim),
 • wypełnienia deklaracji dotyczącej stanu zdrowia.

  Z Europy bezpośrednie loty na Sri Lankę, oprócz PLL LOT, oferują lankijskie narodowe linie lotnicze – Sri Lankan Airlines, które latają bezpośrednio do Kolombo z Frankfurtu nad Menem, Paryża-CDG oraz Londynu-Heathrow. Można dostać się także lotem tranzytowym Emirates i flyDubai przez Dubaj, Qatar Airways przez Dohę czy np. z Frankfurtu liniami Air Astana przez Nur Sułtan w Kazachstanie.
 • Podziel się ze znajomymi:
  Komentarze:
  Lotnisko Chopina
  Zobacz też
  Najnowsze wiadomości
  Polecane wiadomości
  Praca
  Bądź na bieżąco:
  © 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
  Pełna wersja strony