Partner serwisu

LOT. Mniej tras z Budapesztu. Zostają Warszawa, Wrocław i Seul

Rafał Dybiński 08.10.2020

LOT. Mniej tras z Budapesztu. Zostają Warszawa, Wrocław i Seul
fot. Piotr Bożyk
Zimą PLL LOT będą wykonywały bezpośrednie połączenia z Budapesztu do Wrocławia i Seulu, a rejsy do Warszawy będą obsługiwane z częstotliwością do dwóch operacji dziennie. Tym samym pasażerowie z Węgier będą mieli zapewnione dogodne przesiadki na ok. 60 połączeń narodowego przewoźnika, realizowanych zimą z Lotniska Chopina.
– Sytuacja pandemiczna wymaga od nas dostosowania skali działalności i planów rozwoju do niższego niż zakładano popytu na podróże lotnicze w nadchodzącym sezonie zimowym. Dotyczy to zarówno siatki połączeń z Budapesztu, jak i z warszawskiego lotniska Chopina – podkreślił Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT.

– Mimo trudnej sytuacji i stale przedłużanych obostrzeń administracyjnych, chcemy zapewnić pasażerom z Węgier również zimą dostęp do wielu kierunków w naszej siatce, dlatego zdecydowaliśmy się utrzymać w nadchodzącym sezonie dwa rejsy dziennie między Warszawą a Budapesztem. Ponadto, w sezonie zimowym nasze samoloty będą latać ze stolicy Węgier do Seulu i Wrocławia. Połączenia te będziemy realizować z częstotliwością jednego rejsu w tygodniu – wyjaśnił Moczulski.

Ze względu na bieżącą sytuację epidemiczną, przedłużanie obostrzeń administracyjnych, a także utrzymujący się na niskim poziomie popyt na połączenia lotnicze w nadchodzącym sezonie zimowym, PLL LOT zdecydował się przesunąć start nowych i wznowienie wielu połączeń na wiosnę 2021 roku. Z Budapesztu nie polecimy więc do Pragi, Belgradu, Stuttgartu, Brukseli, Sofii, Bukaresztu, Krakowa czy Londynu.

 Rynek węgierski jest dalej bardzo ważnym kierunkiem rozwoju PLL LOT w Europie, dlatego w przyszłym sezonie letnim planujemy otwarcie nowych i wznowienie wybranych tras. Dokładny kształt siatki będzie jednak uzależniony od popytu, oraz rozwoju sytuacji epidemicznej. Dokładnie analizujemy potencjał każdego kierunku i jak tylko pojawią się nowe decyzje, będziemy o nich informować – podsumował Moczulski.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony