Partner serwisu

PLL LOT uruchomią trasę z Warszawy do Ostrawy

Rafał Dybiński 09.10.2020

PLL LOT uruchomią trasę z Warszawy do Ostrawy
fot. Łukasz Sierak/ PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią połączenie z Warszawy do Ostrawy - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Narodowy przewoźnik planował wystartować z nową trasą już w marcu bieżącego roku, ale plany storpedowała wówczas pandemia koronawirusa SARS-CoV-2.
Czeskie miasto, położone blisko aglomeracji Górnego Śląska, zyska połączenie nie tylko ze stolicą Polski, ale także z Europą, Ameryką Północną oraz Azją. Czasy rejsów będą bowiem dopasowane tak, aby zapewnić łatwą przesiadkę na kolejne loty.

Rejsy do Ostrawy będą wykonywane Embraerami 170. Maszyna narodowego przewoźnika znad Wisły wystartuje o godz. 22:55 pięć razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy, czwartki, piątki oraz niedziele. Lądowanie przewidziano po godzinie lotu, pięć minut przed północą.

Odlot do Warszawy zaplanowano natomiast na godz. 5:25 w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki oraz soboty. Lądowanie w stołecznym porcie lotniczym im. Fryderyka Chopina przewidziano po 65 minutach podróży, czyli o godz. 6:30.

Połączenie realizowane przez PLL LOT może być alternatywą dla podróży pociągiem. PKP Intercity uruchamia obecnie pomiędzy Warszawą a Ostrawą osiem bezpośrednich pociągów. Najszybszy do stolicy czeskiego śląska dociera w cztery godziny i osiemnaście minut.

Wcześniej narodowy przewoźnik znad Wisły poinformował o utrzymaniu bezpośrednich połączeń z Budapesztu do Wrocławia i Seulu. Rejsy ze stolicy Węgier do Warszawy będą natomiast obsługiwane z częstotliwością do dwóch operacji dziennie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony