Partner serwisu

PLL LOT uruchamiają rejsy z Bydgoszczy do Krakowa

Redakcja/inf. pras. 20.05.2021

PLL LOT uruchamiają rejsy z Bydgoszczy do Krakowa
fot. Kraków Airport
Już 18 czerwca br. z bydgoskiego lotniska uruchomione zostaną bezpośrednie loty do Krakowa. Nowe połączenie do historycznej stolicy Polski to doskonała informacja dla turystów oraz przedsiębiorców. Podróż z Bydgoszczy do Krakowa potrwa godzinę. Przewoźnik przygotował atrakcyjne ceny biletów, zaczynające się już od 99 złotych.
Połączenie Bydgoszcz-Kraków będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. To już drugie po rejsach do Warszawy, krajowe połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz, realizowane przez narodowego przewoźnika. Loty realizowane będą 2 razy w tygodniu, w piątki i niedziele od 18 czerwca do 10 września. Samolot z Bydgoszczy będzie startował w piątki o godzinie 10.20 i lądował w Krakowie o 11.20. Loty w niedziele startować będą o 21.30. Samolot z Krakowa wyleci w piątek o godzinie 8.40 i po godzinie, czyli o 9.40 wyląduje na lotnisku Bydgoszcz. W niedzielę przewoźnik zaplanował lot z Małopolski na godzinę 19.55. Rejsy będą odbywać się na pokładzie Bombardiera Q400, oferującego 78 miejsc. - Cieszę się, że po wielu miesiącach obostrzeń związanych z  epidemią możemy zaproponować pasażerom nową, atrakcyjną destynację - powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. - Loty do Krakowa to kolejne połączenie z naszego regionalnego portu obsługiwane przez narodowego przewoźnika. Mam nadzieję, że w lotniczym ruchu pasażerskim powoli wrócimy do normalności i lotniska, również tej klasy co Bydgoszcz, rozpoczną szybkie odrabianie strat - dodał Całbecki.

- Z przyjemnością informujemy wspólnie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT o uruchomieniu właśnie tego połączenia lotniczego. Tym bardziej, że już niejednokrotnie funkcjonowało ono w siatce naszego lotniska, odnotowując wysoką frekwencję. Mamy nadzieję, że i tym razem spełni oczekiwania podróżnych – podkreślił Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA.

- Bardzo się cieszę, że LOT może zaproponować mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego nowe połączenie lotnicze z południem Polski – stwierdził Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT. - Dzięki znakomitej współpracy z portem Bydgoszcz, Kraków, jak również polskie góry są dostępne z tego miasta w ciągu godzinnej podróży. Jesteśmy przekonani, że również dla mieszkańców Małopolski będzie to atrakcyjna propozycja, zarówno ze względu na turystyczne, jak i biznesowe walory stolicy Kujaw - podsumował Fijoł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony