Partner serwisu

PLL LOT szukają wiceprezesów ds. operacyjnych i handlowych

Redakcja/inf. pras. 02.04.2021

PLL LOT szukają wiceprezesów ds. operacyjnych i handlowych
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska wiceprezesa ds. handlowych i wiceprezesa ds. operacyjnych. Komunikaty pojawiły się 31 marca nie tylko na oficjalnej stronie narodowego przewoźnika znad Wisły, ale także Polskiej Grupy Lotniczej.
Stosowne aplikacje na wiceprezesa ds. handlowych i wiceprezesa ds. operacyjnych można składać do 12 kwietnia bieżącego roku. Trzy dni później nastąpi otwarcie zgłoszeń.

Postępowanie kwalifikacyjne jest podzielone na dwa etapy. Najpierw odbędzie się wstępna selekcja kandydatów, a następnie zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne, podczas których sprawdzana będzie wiedza niezbędna dla danego stanowiska. Wiceprezes ds. operacyjnych musi znać zagadnienia dotyczące sprawowania nadzoru, a także ustalania zasad i standardów bezpieczeństwa operacji lotniczych. Wiceprezesa ds. handlowych będzie z kolei zweryfikowany pod kątem znajomości zasad analizy rynku i konkurencji, marketingu oraz promocji i public relations. Obaj muszą też bardzo dobrze znać język angielski. Po tych rozmowach spółka wybierze najlepszych kandydatów. Nowych wiceprezesów poznamy na początku maja bieżącego roku.

Obaj kandydaci powinni oprócz listu motywacyjnego dołączyć oświadczenia o korzystaniu z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych. Poza tym wobec nich nie mogą toczyć się postępowania o przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwa skarbowe. Oczywiście nie mogą być także skazani prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa umyślnego.

Przyszli wiceprezesi PLL LOT muszą mieć wykształcenie wyższe oraz wykazać pięcioletni okres zatrudnienia na podstawie jednej z form umów o świadczeniu pracy. Dodatkowo wymaga się od nich również co najmniej trzech lat doświadczenia w branży lotniczej i doświadczenia na stanowiskach kierowniczych.

Aktualnie funkcję wiceprezesa ds. handlowych sprawuje jeszcze Michał Fijoł, który został mianowany na to stanowisko na początku marca 2016 roku. Wiceprezesem ds. operacyjnych pozostaje natomiast Maciej Wilk, nadzorujący ten pion od kwietnia 2017 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony