Partner serwisu

PLL LOT rozważają uruchomienie tras na obszarze byłej Jugosławii

Rafał Dybiński 25.03.2021

PLL LOT rozważają uruchomienie tras na obszarze byłej Jugosławii
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT rozważają uruchomienie sezonowych połączeń między trzema państwami byłej Jugosławii – informuje serwis exyuaviation.com.
Narodowy przewoźnik znad Wisły planuje późną wiosną uruchomienie sezonowych tras ze słoweńskiej Lublany do Podgoricy w Czarnogórze i na chorwacką wyspę Brač. Według wstępnych rozkładów loty zainaugurowane zostaną 29 maja. Ich częstotliwość ustalono na raz w tygodniu, a konkretnie w każdą sobotę do 2 października. Wylot z Lublany na Brač planowany jest na godz. 16:40, natomiast do Podgoricy o godz. 20:05.

PLL LOT zamierzają ponadto uruchomić od 30 maja do 3 października połączenia ze stolicy Słowenii do Olbii. Rejsy na włoską Sardynie mają być również realizowane raz w tygodniu. Wszystkie plany są wstępne i mogą jeszcze ulec zmianie.

Nowe sezonowe trasy PLL LOT z Lublany to efekt spotkania słoweńskiego ministra infrastruktury Jerneja Vrtoveca z przedstawicielami polskich linii lotniczych. Narodowy przewoźnik znad Wisły od 29 kwietnia wznowi rejsy z Warszawy do Lublany. Sezonowe trasy na Brač oraz do Podgoricy i Olbii nie będą na pewno obsługiwane tym samym samolotem, który lata między stolicami Polski i Słowenii.

Przedstawiciel portu w Lublanie Janez Krašnja już latem ubiegłego roku zdradził, że prowadzone są rozmowy z jednym z największych przewoźników w regionie, który mógłby zatrudnić lokalnych pilotów i personel pokładowy. - Mamy nadzieję, że ten projekt ujrzy światło dzienne tak szybko, jak będzie to możliwe. To pozwoli zaktywizować ponownie słoweński sektor lotniczy - stwierdził wówczas Krašnja. Niemniej nie jest tajemnicą, że rząd Słowenii prowadził również rozmowy na podobny temat z Air Serbia, które również miałyby obsługiwać wyżej wymienione miejsca docelowe.

Rejsy między Lublaną i Brač były ostatnio realizowane latem 2018 roku przez Adria Airways. Funkcjonowanie trasy zostało wówczas skrócone o dwa miesiące. Połączenie nie zostało już przywrócone w następnym roku. Z kolei rejsy z Lublany do Podgoricy były obsługiwane do grudnia 2020 roku przez Montenegro Airlines, tuż przed upadkiem narodowego przewoźnika Czarnogóry.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony