Partner serwisu

PLL LOT przywrócą wiosną trasę do Los Angeles

Redakcja/inf. pras. 04.11.2021

PLL LOT przywrócą wiosną trasę do Los Angeles
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą w przyszłym roku połączenie z Warszawy do Los Angeles. Pierwsze rejsy planowane są już pod koniec obowiązującego sezonu zimowego, a dokładnie w marcu – informuje serwis "Fly4Free".
Nowa trasa to efekt otwarcia granic Stanów Zjednoczonych dla w pełni zaszczepionych podróżnych z Unii Europejskiej i zwiększonego popytu na loty do Ameryki Północnej.

Wcześniej narodowy przewoźnik znad Wisły zapowiedział wznowienie 10 grudnia lotów do Miami. Rejsy na Florydę będą realizowane trzy razy w tygodniu. W obowiązującym aktualnie zimowym rozkładzie rejsów dostępne są również połączenia do Nowego Jorku i Chicago.

PLL LOT zamierzają również uruchomić kolejną trasę do Stanów Zjednoczonych i drugą do Kalifornii. Wybranym miejscem docelowym ma być San Francisco. Narodowy przewoźnik porzucił natomiast plany uruchomienia rejsów do Waszyngtonu.

Przypomnijmy, że od 8 listopada osoby zaszczepione i posiadające negatywny wynik testu na koronawirusa będą mogły wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych. Zmiana dotyczy m.in. państw strefy Schengen, w tym Polski.

Powrót ruchu transatlantyckiego może podciągnąć wyniki przewozowe PLL LOT w końcówce roku. To jest o tyle istotne, że spółka rozważa wystąpienie po drugą transzę pomocy publicznej. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Polskie Linie Lotnicze LOT jeszcze w tym roku wznowią również długodystansowe połączenie z Warszawy na Sri Lankę. Pierwszy rejs do Kolombo zaplanowano 7 grudnia bieżącego roku. Trasa będzie realizowana trzy razy w tygodniu. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony