Partner serwisu

PLL LOT przypominają o testach i kwarantannie po przylocie do Kanady

Rafał Dybiński 12.02.2021

PLL LOT przypominają o testach i kwarantannie po przylocie do Kanady
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT przypominają w oficjalnym komunikacie, że zgodnie z nowymi obostrzeniami w Kanadzie, wszyscy podróżujący, oprócz obowiązkowych testów przed wylotem, będą musieli odbyć obowiązkową 3-dniową kwarantannę w hotelu koordynowanym przez PHAC po przylocie do Kraju Klonowego Liścia.
Decydenci z Ottawy przedłużyli niedawno surowe restrykcje i ograniczenia w podróżowaniu z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Decyzje spowodowały m.in. tymczasowe zawieszenie lotów w całej sieci niskokosztowca Air Canada Rouge oraz spore redukcje połączeń narodowego przewoźnika Kanady, czy linii WestJet.

Linie lotnicze powiadomią wszystkich podróżujących z Polski o nowych zasadach po przylocie do Kanady. Pasażerowie mają obowiązek zarezerwować zakwaterowanie w hotelu na swój koszt. Po pobraniu próbek podróżni zostaną przewiezieni do hotelu, który zarezerwowali na maksymalnie 3 dni w oczekiwaniu na wyniki badań.

Pasażerowie otrzymają również zestaw do samo-wymazów, aby przeprowadzić badanie w dziesiątym dniu pobytu w Kanadzie. Jeśli wynik testu jest negatywny, to podróżni są zobowiązani do realizacji 14-dniowej kwarantanny. W dziesiątym jej dniu należy ponownie wykonać test antygenowy z pomocą wirtualnej konsultacji pielęgniarki, która pomoże w tym procesie. Wynik testu zostanie odebrany przez kuriera.

W przypadku ponownego wyniku pozytywnego podróżni będą musieli poddać się kwarantannie w placówce PHAC, a nie w hotelu. Pasażerowie podróżujący tranzytem będą musieli przystąpić do testu po przylocie i zarezerwować nocleg w hotelu, oczekując na wynik, zanim będą mogli kontynuować podróż.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony