Partner serwisu

PLL LOT przebazuje kolejne dwa B787 do Rzeszowa

Rafał Dybiński 12.11.2020

PLL LOT przebazuje kolejne dwa B787 do Rzeszowa
fot. PLL LOT
Dwa kolejne Boeingi 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT zostaną przebazowane do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Samoloty zostaną tam na sezon zimowy.
Już w najbliższy piątek LOT przebazuje dwa B787-9 o rejestracjach SP-LSB i SP-LSD. Wyloty z Warszawy zaplanowano na 11:45 i 12:00. Wcześniej, tj. 5 października, ten sam kierunek obrały samoloty SP-LRC, SP-LRE i SP-LRF, także w podrzeszowskim porcie spędzi zimę w sumie pięć B787 narodowego przewoźnika znad Wisły.

Samoloty dalekiego zasięgu nie będą w najbliższym czasie wykorzystywane ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Zamknięte przynajmniej do wiosny dla obywateli z Europy są nie tylko kierunki północnoamerykańskie, ale także destynacje azjatyckie.

– W związku z niskim popytem, oraz zaplanowaną siatką na najbliższy czas, podjęliśmy decyzję o przebazowaniu do Rzeszowa dwóch kolejnych Boeingów 787 – SP-LSB i SP-LSD – poinformowało Rynek Lotniczy biuro prasowe PLL LOT.

Narodowe linie lotnicze znad Wisły, które mogą w przyszłości stać się głównymi w regionie Grupy Wyszechradzkiej, poprosiły wcześniej o 1 mld euro rządowego wsparcia na pokrycie strat wynikających z kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Nie jest jednak pewne, czy taka kwota zostanie przyznana.

– To nie jest pomoc proporcjonalna do tego, co dostały już inne linie, bo one dostały przed okresem wakacyjnym znacznie więcej z nadzieją, że od wakacji popyt będzie rósł, a widać, że są pustki w systemach rezerwacyjnych. Więc to jest bardziej odszkodowanie za lockdown plus wyliczona strata, którą PLL LOT będzie ponosił za najbliższe miesiące, kiedy nie wrócimy do normalnego latania – komentuje Adrian Furgalski, ekspert lotniczy i prezes ZDG TOR.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony