Partner serwisu

PLL LOT polecą z Budapesztu za ocean

Emilia Derewienko 07.07.2017

PLL LOT polecą z Budapesztu za ocean
fot. PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nowe połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku-JFK oraz Chicago-ORD. Pierwszy rejs za Ocean ruszy w maju 2018 roku.
Polski przewoźnik połączy stolicę, Budapeszt, z jednymi z największych amerykańskich miast: Nowym Jorkiem i Chicago. Loty ruszają w maju 2018 roku, ale bilety są dostępne w systemie sprzedaży już teraz. Pierwszy lot do Nowego Jorku wystartuje 3 maja, natomiast do Chicago – 5 maja. Pasażerowie będą podróżować Boeingiem 787 Dreamliner.

Węgrzy nie mają bezpośredniego połączenia do Stanów Zjednoczonych od 2011 roku. W 2012 roku, kiedy zbankrutował węgierski przewoźnik, linia lotnicza Malev, tym trudniej było przywrócić do Budapesztu loty za ocean. Wcześniej z przewozów pasażerów do USA zrezygnowały jeszcze Delta Airlines i American. Mimo tego, że bezpośrednie loty do Stanów z Węgier nie funkcjonują, trasa jest bardzo potrzebna i oblegana – rokrocznie podróżuje nią ponad 160 tys. Węgrów, którzy muszą przesiadać się w innych europejskich hubach.

Loty z Budapesztu do Nowego Jorku będą się odbywać cztery razy w tygodniu: w poniedziałek, czwartek, piątek i niedzielę o godz. 11:55. W NYC samolot jest o 15:40 lokalnego czasu. Podobnie jak loty powrotne, które z NYC będą wylatywać do Budapesztu w tych samych dniach o 18:15, w stolicy Węgier lądując o 8:50.

Z kolei do Chicago będzie można polecieć dwa razy w tygodniu: we wtorek i sobotę, o godzinie 11:35, lądując w USA o godz. 14:50. Loty powrotne są w tych samych dniach, z Chicago do Budapeszt startują o godz. 16:35, aby w Budapeszcie zameldować się o godz. 8:55.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony