Partner serwisu

PLL LOT: Połączenie Rzeszów – Newark nie jest pewne

Redakcja 26.01.2021

PLL LOT: Połączenie Rzeszów – Newark nie jest pewne
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT nie potwierdziły redakcji Rynku Lotniczego doniesień o planowanym uruchomieniu połączenia z lotniska Rzeszów-Jasionka do nowojorskiego portu Newark-Liberty.
Według niektórych źródeł rejsy narodowego przewoźnika raz w tygodniu ze stolicy Podkarpacia do największego miasta Stanów Zjednoczonych pojawią się ponownie w ofercie pod koniec marca bieżącego roku. Potwierdza to również system rezerwacyjny linii lotniczych znad Wisły. Pierwotnie miały zostać wznowione dwanaście miesięcy wcześniej, ale kryzys wywołany wirusem COVID-19 zniweczył takie plany."Rozkład połączeń transatlantyckich w nadchodzącym sezonie letnim, oraz finalny kształt siatki połączeń będzie dostosowany do sytuacji epidemicznej i popytu na podróże lotnicze" – poinformowało biuro prasowe PLL LOT w informacji wysłanej do redakcji Rynku Lotniczego.

"Będziemy na bieżąco informować jak tylko podjęte zostaną decyzje o przywróceniu poszczególnych rejsów i terminach pierwszych lotów" – dodano w oświadczeniu przedstawicieli narodowego przewoźnika znad Wisły.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka aktualnie realizuje tylko krajowe połączenie PLL LOT do Warszawy. 2 marca wznowiona zostanie trasa węgierskich linii Wizz Air do holenderskiego Eindhoven, natomiast 29 marca niemieckiej Lufthansy do Monachium. Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii zmusiła natomiast linie Ryanair do zawieszenia w styczniu lotów do Bristolu, Dublina, Manchesteru oraz portów Londyn-Stansted, Londyn-Luton i East Midlands.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony