Partner serwisu

PLL LOT połączą od 4 lipca Zieloną Górę z Rijeką

Redakcja/inf. pras. 10.06.2021

PLL LOT połączą od 4 lipca Zieloną Górę z Rijeką
fot. Witold Urbanowicz
Od 4 lipca na dziesięć tygodni zostanie uruchomione wakacyjne połączenie lotnicze z zielonogórskiego Babimostu do portu w chorwackiej Rijece. Trasa będzie obsługiwana przez Polskie Linie Lotnicze LOT.
Rejs LO8739 odleci z Zielonej Góry po raz pierwszy w niedzielę 4 lipca o godz. 16:20. Lądowanie w Rijece przewidziano na godz. 18:10. Lot potrwa dokładnie 115 minut. Rejs powrotny LO8740 wystartuje z Chorwacji o godz. 19:05 i wyląduje w Babimoście o godz. 20:55. Lot potrwa w tym przypadku 110 minut. 

Jak zapewnia Marcin Jabłoński, członek zarządu Województwa Lubuskiego, planowana jest rozbudowa siatki regularnych połączeń wakacyjnych i czarterowych z lubuskiego lotniska o kolejnych touroperatorów i nowe destynacje. Będą także pojawiały się nowe połączenia regularne.

– To nowa oferta, która będzie obsługiwana przez PLL LOT i można już kupić bilety na regularne, cotygodniowe połączenia do Chorwacji. Takich będzie w sumie dziesięć. Jesteśmy przekonani, że obecna sytuacja pozwala już na to z zachowaniem odpowiednich warunków ostrożności sanitarnej i zadbają o to PLL LOT. My jesteśmy także na to przygotowani. Na lotnisku w Babimoście wprowadzono zostały takie procedury, które zwiększają bezpieczeństwo podróżnych – podkreślił Jabłoński.

– Plany rozwoju Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście na najbliższe lata obejmują nie tylko rozbudowę i przystosowanie infrastruktury lotniska do wzrastającej ilości obsługiwanych pasażerów, ale również rozwój siatki połączeń, na co dowodem są nowe połączenia z Chorwacją – dodała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Od kilku lat nadmorskie kurorty Chorwacji są celem wakacyjnych wypraw Lubuszan. Dla wielu osób, które rozmyślają nad wyborem tego celu podróży, przeszkodą jest perspektywa wielogodzinnej podróży samochodem na dystansie blisko półtora tysiąca kilometrów. Dobrą alternatywą jest podróż samolotem, ponieważ koszt zakupu biletu nie jest tak wysoki jak się powszechnie uważa i jest często zdecydowanie niższy niż koszt biletów kolejowych. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony