Partner serwisu

PLL LOT ogłasza konkurs na stanowisko prezesa zarządu

Emilia Derewienko 11.07.2019

PLL LOT ogłasza konkurs na stanowisko prezesa zarządu
fot. Adrian Grycuk, Wikipedia
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły w czwartek (11 lipca) postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu spółki, w związku z końcem kadencji Rafała Milczarskiego.
Od początku lipca tego roku Rafał Milczarski nie jest już prezesem, a pełniącym obowiązki prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT. Kadencja wybranego w styczniu 2016 roku szefa LOT-u dobiegła bowiem końca.

Ogłoszenia będą przyjmowane do 24 lipca 2019 roku. Otwarcie zgłoszeń nastąpi dzień później, natomiast rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami będą przeprowadzane od 29 lipca w siedzibie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Od kandydatów wymagane jest minimum 2-letnie doświadczenie w branży lotniczej, posiadanie co najmniej 5-letniego okresu zatrudnienia na podstawie umowy i 3-letniego doświadczenia na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

Obecny p.o. prezesa narodowego przewoźnika, Rafał Milczarski, został powołany na to stanowisko w styczniu 2016 roku, po odwołaniu ówczesnego szefa linii, Marcina Celejewskiego, który tę funkcję pełnił od sierpnia 2015 roku (po rezygnacji Sebastiana Mikosza). Podczas ostatniej rekrutacji, na stanowisko trzech członków zarządu PLL LOT, trafiło około 30 zgłoszeń.

Milczarski ma bogate, wieloletnie doświadczenie w branży transportowej. Zanim został prezesem LOT-u, współtworzył Kolej Bałtycką – jednego z pierwszych prywatnych przewoźników towarowych w Polsce. Jest również założycielem Frightlinera PL.

To za kadencji Rafała Milczarskiego LOT rozwinął się jeśli chodzi o liczbę nowych destynacji i samolotów we flocie. Także za jego prezesury miał miejsce strajk związków zawodowych w październiku 2018 roku, który zakończył się porozumieniem stron formalnie dopiero pod koniec marca tego roku. Umowa zakończyła wieloletni okres sporów zbiorowych w liniach lotniczych i ustaliła nowy regulamin wynagrodzeń dla pilotów i załóg pokładowych.

Obecny p.o. prezesa LOT-u stoi na czele założonej w ubiegłym roku Polskiej Grupy Lotniczej, która zrzesza najważniejsze podmioty w branży, należące do Skarbu Państwa. Stanowisko to Rafał Milczarski pełni pro publico bono.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony