Partner serwisu

PLL LOT obsłużą znów rejsy z Budapesztu do Nowego Jorku

Rafał Dybiński 28.10.2020

PLL LOT obsłużą znów rejsy z Budapesztu do Nowego Jorku
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT obsłużą ponownie bezpośrednie rejsy z Budapesztu do portu Nowy Jork-JFK. Transatlantyckie połączenie będzie funkcjonować w okresie od 7 grudnia bieżącego roku do 12 stycznia 2021 roku.
Maszyna narodowego przewoźnika znad Wisły wystartuje z największego miasta Stanów Zjednoczonych w poniedziałki o godz. 22:50. Rejs L0034 ma zaplanowane lądowanie w stolicy Węgier o godz. 13:25 następnego dnia, uwzględniając strefy czasowe.

Start lotu do Nowego Jorku zaplanowano znad Dunaju o godz. 16:25 w każdy wtorek. Rejs L0033 wyląduje w Nowym Jorku o godz. 20:25 lokalnego czasu.

Boeing 787-9 Dreamliner PLL LOT obsługuje również połączenie cargo na trasie Nowy Jork-Newark – Lwów. Strona ukraińska ma nadzieję, że w przyszłości uda się na tym odcinku przewozić także pasażerów. Na razie towarowe rejsy transatlantyckie obsługiwane przez narodowego przewoźnika znad Wisły odbywają się raz w tygodniu.

Ze względu na bieżącą sytuację epidemiczną, przedłużanie obostrzeń administracyjnych, a także utrzymujący się na niskim poziomie popyt na połączenia lotnicze w nadchodzącym sezonie zimowym, PLL LOT zdecydował się przesunąć start nowych i wznowienie wielu połączeń na wiosnę 2021 roku. Z Budapesztu nie polecimy więc do Pragi, Belgradu, Stuttgartu, Brukseli, Sofii, Bukaresztu, Krakowa czy Londynu. Zimą PLL LOT będą wykonywały także bezpośrednie połączenia ze stolicy Węgier do Wrocławia i Seulu, a rejsy do Warszawy będą obsługiwane z częstotliwością do dwóch operacji dziennie. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony