Partner serwisu

PLL LOT: Loty techniczne boeinga 737 MAX

Rafał Dybiński 22.03.2021

PLL LOT: Loty techniczne boeinga 737 MAX
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczynają obloty techniczne boeingami 737 MAX – poinformował na Twitterze Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy narodowego przewoźnika znad Wisły.
– Dwa tygodnie i 2200 roboczogodzin zajął przegląd ciężki tego Boeinga 737 MAX. Teraz, zanim samolot poleci z pasażerami, ruszamy na oblot techniczny. Dziś w planie Bydgoszcz i Gdańsk – ujawnił Moczulski we wpisie w mediach społecznościowych.

PLL LOT dysponują flotą pięciu odrzutowców producenta z Chicago, które w ciągu ostatnich dwóch lat przechodziły regularne i dokładne czynności obsługowe pod nadzorem stosownych służb technicznych i producenta maszyn. "Po wprowadzeniu niezbędnych modyfikacji w oprogramowaniu zatwierdzonych przez EASA i zakończeniu procesu szkolenia pilotów, samoloty będą sukcesywnie przebazowywane z Lublina do Warszawy" – przekazało nam wcześniej biuro prasowe PLL LOT.

Szkolenia uzupełniające są przeprowadzane zgodnie z wytycznymi Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) oraz w porozumieniu z krajowym Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Obecnie uprawnienia do sterowania boeingiem 737 MAX posiada 90 pilotów narodowego przewoźnika znad Wisły.

Samoloty Boeing 737 MAX zostały uziemione na całym świecie w marcu 2019 roku po drugim wypadku odrzutowca należącego do Ethiopian Airlines. Wcześniej katastrofie uległa maszyna Lion Air. W obu wypadkach, które zdarzyły się w ciągu sześciu miesięcy, zginęło w sumie 346 osób. Więcej o boeingach 737 MAX piszemy w specjalnym RAPORCIE.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony