Partner serwisu

PLL LOT dostarczyły koncentratory tlenu do Indii

Redakcja/inf. pras. 04.06.2021

PLL LOT dostarczyły koncentratory tlenu do Indii
fot. LOT Cargo
Polskie Linie Lotnicze LOT dostarczyły do Indii osiemnaście koncentratorów tlenu - poinformował narodowy przewoźnik znad Wisły w oficjalnym komunikacie. Z powodu pandemii koronawirusa realizuje do tego kraju jedynie transport cargo.
"Kolejny transport niezbędnego sprzętu medycznego do Indii zrealizowany przez LOT Cargo. W ramach walki z pandemią udało nam się dostarczyć 18 koncentratorów tlenu na lotnisko w Dehli" - przekazały w środę na Twitterze PLL LOT.

Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne dostarczające pacjentom powietrze z podwyższoną zawartością tlenu. Stanowi tańszą i bezpieczniejszą alternatywę dla butli ze sprężonym tlenem, która może stwarzać zagrożenie wybuchu lub pożaru.

Narodowy przewoźnik znad Wisły z powodu bardzo dużej liczby zakażonych w Indiach obsługuje do tego kraju jedynie loty cargo. Powrót do lotów pasażerskich uzależniony będzie przede wszystkim od sytuacji epidemicznej.

Mimo spadającej liczby zakażeń SARS-CoV-2 i związanych z nimi zgonów nadal średnio co trzecia infekcja na świecie wykrywana jest w Indiach. Obecnie umiera tam też jedna trzecia wszystkich ofiar pandemii. Od początku epidemii w tym kraju koronawirusem zainfekowało się ponad 28,3 mln osób. Zmarło 335 102 z czego połowa z nich w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Zdaniem ekspertów i mediów oficjalne dane epidemiczne są poważnie zaniżone.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony