Partner serwisu

PLAY złożył wniosek o pozwolenie na loty do USA. 9899 pasażerów w lipcu

Rafał Dybiński 25.08.2021

PLAY złożył wniosek o pozwolenie na loty do USA. 9899 pasażerów w lipcu
Fot. PLAY Airline
Linie lotnicze PLAY złożyły wniosek do Departamentu Transportu USA (DOT) o wydanie stosownego zezwolenia dla zagranicznego przewoźnika na obsługę połączeń z Europy przez Islandię do wybranych miast wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
Przewoźnik z Rejkiawiku, który rozpoczął działalność komercyjną 24 czerwca rejsami do portu Londyn-Stansted, liczy na uruchomienie transatlantyckich rejsów między Starym Kontynentem i Ameryką Północną w sezonie letnim 2022 roku. Połączenia będą realizowane airbusami A321neo.

Niskie wypełnienie samolotów w lipcu

W złożonym wniosku podkreślono, że uruchomienie lotów do Stanów Zjednoczonych zapewni większe możliwości podróżowania i zwiększy konkurencję, co przyniesie korzyści pasażerom wylatującym z USA, Islandii oraz Europy. Aplikacja obejmuje również miejsca docelowe poza obszarem Unii Europejskiej.

PLAY poza rejsami z Rejkiawiku do portu Londyn-Stansted oferuje aktualnie również cztery razy w tygodniu loty do Berlina, Kopenhagi oraz portu Paryż-Charles de Gaulle, a także dwa razy w tygodniu do Alicante, Barcelony i na Teneryfę. Przewoźnik z Islandii w lipcu obsłużył 9899 pasażerów przy wypełnieniu samolotów na niskim poziomie 41,7 proc. Niemniej podkreślono w komunikacie, że popyt był większy niż oczekiwano.

Nie popełnić błędów WOW Air

Skandynawski niskokosztowiec zamierza docelowo wypełnić lukę pozostawioną przez WOW Air. Nie chce popełnić jednak błędów poprzednika, którego pogrążyły trasy do Teksasu i Kalifornii, obsługiwane szerokokadłubowymi A330, generującymi olbrzymie koszty.

Birgir Jonsson, prezes PLAY, nie myśli ani o połączeniach na zachodnie wybrzeże USA, ani o innych samolotach niż wąskokadłubowcach. Zapowiada jednak kilka niespodzianek. Być może wyraziście czerwone odrzutowce pojawią w takich portach jak Raleigh-Durham w Karolinie Północnej lub w Columbus, Cincinnati czy Cleveland w Ohio.

Obecnie flota nowego przewoźnika z Islandii składa się z trzech airbusów A321neo. Do 2025 roku powiększy się do piętnastu odrzutowców w dwóch wersjach: A320neo i A321neo. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony