Partner serwisu

PLAY odkłada jesienną inaugurację lotów do Orlando. Powodem ceny paliwa

Rafał Dybiński 25.05.2022

PLAY odkłada jesienną inaugurację lotów do Orlando. Powodem ceny paliwa
Fot. PLAY Airlines
Linie lotnicze PLAY nie połączą jesienią Rejkiawiku z Orlando – informuje francuski "Air Journal". Nowy przewoźnik z Islandii opóźnia inaugurację swojej czwartej trasy do Stanów Zjednoczonych ze względu na rosnące ceny paliwa.
Niskokosztowe PLAY miały wystartować z rejsami na Florydę 30 września. Loty miały być realizowane trzy razy w tygodniu leasingowanym airbusem A321LR. Tani przewoźnik z Wyspy Gejzerów zdecydował się jednak na leasing kolejnego A320neo na korzystniejszych warunkach, zapewniając sobie w ten sposób niższą bazę kosztową w dłuższej perspektywie.

Jak podkreślono w oficjalnym komunikacie po tej korekcie planów flota PLAY w sezonie letnim bieżącego roku będzie składać się z trzech airbusów A321neo i trzech odrzutowców wersji A320neo.

Niskokosztowiec z Islandii przy okazji ujawnił, że przewiózł dotychczas blisko 230 tys. pasażerów od czasu inauguracji, która miała miejsce w czerwcu 2021 roku. W pierwszym kwartale bieżącego roku z usług nowych tanich linii lotniczych skorzystało 60 tys. podróżnych, z czego w marcu niemal 24 tys. Średni wskaźnik wypełnienia samolotów był na poziomie 66,9 proc. Niemniej w kwietniu osiągnął pułap nawet 72,4 proc.

Po trudnej zimie dobrze jest widzieć poprawiające się współczynniki wypełnienia i rosnącą liczbę pasażerów z miesiąca na miesiąc – podkreślił Birgir Jonsson, prezes PLAY, który przypomniał dodatkowo, że niskokosztowiec z Wyspy Gejzerów uruchomi w maju i czerwcu loty do dwunastu nowych destynacji w Europie i Stanach Zjednoczonych. Tani przewoźnik z Islandii łącznie będzie obsługiwać w tegorocznym sezonie letnim 26 miejsc docelowych po obu stronach Atlantyku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony