Partner serwisu

PLAY doleci wiosną do trzech kolejnych miast Skandynawii

Rafał Dybiński 17.10.2021

PLAY doleci wiosną do trzech kolejnych miast Skandynawii
Fot. PLAY Airline
Linie lotnicze PLAY poinformowały w oficjalnym komunikacie o uruchomieniu wiosną przyszłego roku trzech nowych tras w regionie Skandynawii.
Niskokosztowiec z Islandii pod koniec maja zaoferuje swoim klientom połączenia z Rejkiawiku do szwedzkiego Goeteborga oraz dwóch norweskich miast: Stavanger i Trondheim.

Każda z trzech nowych tras będzie realizowana dwa razy w tygodniu. Inaugurację rejsów wyznaczono wstępnie na maj 2022 roku. Loty będą obsługiwane airbusami A321neo.

Nowe miejsca docelowe nie zostały wybrane przypadkowo. Szwedzki Goeteborg jest gospodarzem corocznego turnieju Gothia Cup, w którym uczestniczą młodzieżowe drużyny piłkarskie z całego świata, w tym oczywiście też z Islandii. W rywalizacji bierze udział blisko 1700 zespołów z 80 krajów.

Trasa Rejkiawik - Goeteborg przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 była obsługiwana do 2018 roku przez innego przewoźnika i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wówczas ponad 80 proc. podróżnych tego połączenia wykorzystywała je w celach rekreacyjnych. 65 proc. z nich to byli Szwedzi, a 35 proc. Islandczycy.

A dlaczego w letnim rozkładzie lotów PLAY znalazły się Stavanger i Trondheim? Oba miasta w Norwegii to miejsca zamieszkania solidnej grupy Islandczyków. Szacuje się, że w samym Stavanger żyje niemal 1200 osób pochodzących z Kraju Gejzerów. Podobnie liczna grupa obywateli Islandii zamieszkuje również Trondheim.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony