Partner serwisu

Plany Ryanaira wobec lotnisk w Polsce. 3 mln pasażerów z Modlina

Rafał Dybiński 22.09.2021

Plany Ryanaira wobec lotnisk w Polsce. 3 mln pasażerów z Modlina
fot. Piotr Bożyk
Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, przewoźnika z grupy Ryanaira, przedstawił na konferencji prasowej w Warszawie wytyczne na najbliższe dwanaście miesięcy dla lotnisk regionalnych w Polsce, z których operować będzie niskokosztowiec z Irlandii.
Najbliższy sezon zimowy przyniesie podróżnym między Odrą a Wisłą aż 25 nowych połączeń tanich linii lotniczych z Zielonej Wyspy. W sumie będzie ich 220, choć część jest zagrożonych i traktowanych bardziej jako kilkuletnie inwestycje, niemniej dzięki temu pracę ma zapewnioną 1600 osób w Polsce. - Mówimy tutaj nie tylko o pilotach, ale również o personelu pokładowym, zapleczu inżynierów, techników, informatyków, czy pracowników obsługi - wyliczał Kaczmarzyk.

4 mln pasażerów z Krakowa

Prezes Buzz plany na kolejne dwanaście miesięcy rozpoczął od lotniska w Modlinie. - Będzie tutaj zbazowanych zimą siedem samolotów, które obsłużą 46 tras, w tym pięć nowych - podkreślił Kaczmarzyk. Oprócz skandynawskich kierunków, takich jak Aarhus, Helsinki, Ryga czy Sztokholmu, w rozkładzie lotów pojawi się również Malta.

- Zapewniamy tam 200 miejsc pracy i zakładamy sobie na ten rok przewiezienie trzech milionów pasażerów - ujawnił prezes Buzz, który następnie odniósł się do Krakowa. - To nasza największa baza w Polsce. Będziemy mieć tam osiem samolotów i zaoferujemy w sumie 68 tras, w tym osiem nowych, rozrzuconych po całej Europie - zachęcał Kaczmarzyk.

Na liście nowych miejsc docelowych ze stolicy Małopolski znalazły się Agadir, Ankona, Budapeszt, Lille, Newcastle, Ryga, Sztokholm i Turyn. - Zapewniamy tam 250 miejsc pracy i zakładamy sobie w tym roku przewiezienie czterech milionów pasażerów przez kolejne dwanaście miesięcy - zaznaczył prezes Buzz.

Szybko rozwijające się Poznań i Katowice

A jak to będzie wyglądać we Wrocławiu? - Cztery zbazowane samoloty, 30 tras, w tym pięć nowych. Chcemy obsłużyć 1,5 mln pasażerów w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy - zdradził Kaczmarzyk.
Podróżni wybierający się ze stolicy Dolnego Śląska zyskają zimą rejsy do Billund, Bournemouth, Lizbony, Pafos oraz Pizy. Paryż, Sztokholm i Walencja znajdą się natomiast na liście nowych miejsc docelowych z Gdańska. - Zbazowane tam zostaną cztery samoloty. Obsłużymy 28 tras, w tym trzy nowe. Cel na najbliższe dwanaście miesięcy zakłada też przewiezienie 1,5 mln pasażerów - wyjaśnił Kaczmarzyk.

23 trasy, w tym cztery nowe, zaoferuje Poznań, gdzie zbazowane zostaną trzy samoloty. W rozkładzie lotów Ryanaira ze stolicy Wielkopolski pojawią się Amman, Bruksela, Helsinki oraz Manchester. - Jak na bazę z trzema samolotami to bardzo duży rozwój - podkreślił Kaczmarzyk. Milion obsłużonych pasażerów to cel niskokosztowca w stolicy Wielkopolski na najbliższy rok.

Na koniec prezes Buzz wspomniał o Katowicach. - To nasza najmniejsza baza. Stacjonują tam dwa samoloty. Chociaż została najpóźniej otwarta, to jednak jest bardzo szybko rozwijająca się bazą - zwrócił uwagę Kaczmarzyk. W tym momencie podróżni z Górnego Śląska mają do wyboru szesnaście tras taniego przewoźnika z Irlandii. Najbliższa zima nie przyniesie jednak żadnych nowości. - Jesteśmy jedynymi dużymi liniami lotniczymi w Europie i Polsce, które nie korzystały z pomocy publicznej. I tak zostanie - podsumował Kaczmarzyk.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony