Partner serwisu

Plan ratunkowy Condora zatwierdzony!

Rafał Dybiński 09.04.2020

Plan ratunkowy Condora zatwierdzony!
fot. Oliver Holzbauer Flickr
Sąd we Frankfurcie nad Menem oddalił skargi wierzycieli i zatwierdził plan ratunkowy linii lotniczej Condor, którą może przejąć Polska Grupa Lotnicza - informuje DPA.
Misji uratowania przewoźnika z Hesji i transakcji z polską spółką podjął się Lucas Floether. Dzięki temu blisko 5000 pracowników zachowa posady, a flota PGL prawdopodobnie zwiększy się o ponad 50 samolotów należących do niemieckich linii lotniczych. Decyzja sądu w Hesji uchroniła przewoźnika przed bankructwem. 15 kwietnia upływał bowiem termin spłaty pożyczki rządowej w wysokości 380 mln euro, zaciągniętej w banku KfW. Wcześniej Agencja Reutera doniosła także o możliwej nacjonalizacji Condora, która byłaby możliwa tylko przez ograniczony czas, ponieważ Niemcy zamierzali wznowić proces sprzedaży, gdy tylko ustąpi bieżący kryzys branży turystycznej.

"Warunki zaproponowane przez polski holding uznano za atrakcyjniejsze od ofert dwóch różnych inwestorów finansowych, którzy także ubiegali się o tę transakcję. Umowę kupna-sprzedaży podpisano 24 stycznia" - podkreśla również Polska Agencja Prasowa.

Przewoźnikowi z Hesji groziła zapaść po zawirowaniach związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, co doprowadziło także do komplikacji z przejęciem przez Polską Grupę Lotniczą. Wcześniej o prowadzonych negocjacjach informował również "Spiegel", który donosił również o twardych warunkach stawianych przez Polaków.

LOT, podstawa ekonomiczna PGL, praktycznie zaprzestał regularnych lotów. Lufthansa uziemiła również dużą część swoich samolotów, korzystając w tym celu z terenów portu Berlin-Brandenburgia, które jest wciąż w budowie.

Przewoźnik z Hesji był zajęty w ostatnich tygodniach rządowymi akcjami związanymi z powrotami do kraju rodaków, których zaskoczyła fala zamykania granic w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Rynek podróży lotniczych, a zwłaszcza tych w Europie, nie ma jednak dobrych perspektyw po zakończeniu bieżącego kryzysu.

Condor Flugdienst GmbH to linie lotnicze z siedzibą w Kelsterbachu koło Frankfurtu nad Menem. Są największą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech. Głównym hubem jest port lotniczy Frankfurt. Po bankructwie poprzedniego właściciela, którym był Thomas Cook Group, spółka została wyłączona z masy upadłościowej i wystawiona na sprzedaż. W styczniu 2020 roku ogłoszono, że zostanie przejęta przez Polską Grupę Lotniczą. Transakcja miała zostać sfinalizowana do końca kwietnia. Flota Condor Flugdienst GmbH składa się z 53 samolotów. Linie oferują loty do 81 destynacji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
LOT kupuje linie Condor
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony