Partner serwisu

Pierwszy rejs Andorra Airlines. Jedyny ATR przewoźnika obsłuży dwie trasy

Rafał Dybiński 27.04.2021

Pierwszy rejs Andorra Airlines. Jedyny ATR przewoźnika obsłuży dwie trasy
fot. Andorra Airlines
Turbośmigłowy samolot nowych linii lotniczej Andorra Airlines zrealizował pierwszy czarterowy rejs na trasie z portu Madryt-Barajas do lotniska La Seu d'Urgell, które obsługuje księstwo położone w Pirenejach.
Na pokładzie maszyny ATR 72-500 wśród 68 pasażerów znajdował się Luis Abinader. Prezydent Dominikany zmierzał na szczyt iberoamerykański, który organizowała w tym roku Andora.

Nowy przewoźnik z Półwyspu Iberyjskiego zamierza w maju uruchomić regularne loty do stolicy Hiszpanii. Oprócz rejsów do najważniejszego miasta Kastylii, realizowanych od poniedziałku do piątku, planowane są również weekendowe do Palma de Mallorca.

Andorra Airlines istnieją od 2015 roku i należą do biznesmena Jorge Soriano oraz dwóch wspólników. Bazą przewoźnika jest port La Seu d'Urgell, położony dwanaście kilometrów od granicy księstwa z Hiszpanią. Bardzo krótka droga startowa, o długości 1390 metrów, pozwala na lądowanie maszyn nie większych niż ATR 72-500.

Rząd Andory rozważa w związku z tym budowę nowego lotniska. Wstępną lokalizację wyznaczono w Grau Roig, niedaleko przejścia granicznego z Francją. Pas startowy o długości 2 km pozwoliłby na lądowania większych samolotów niż wspomniane wyżej turbośmigłowce. Piloci na pewno jednak nie mieliby łatwego zadania ze względu na ukształtowanie terenu księstwa, położonego w nieprzystępnych Pirenejach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony