Partner serwisu

Pierwszy od uziemienia Boeing 737 MAX dostarczony United Airlines

Rafał Dybiński 10.12.2020

Pierwszy od uziemienia Boeing 737 MAX dostarczony United Airlines
fot. United Airlines
Boeing dostarczył klientowi pierwszy od 21 miesięcy samolot 737 MAX – informuje "Seattle Times". Maszynę producenta z Chicago odebrały United Airlines.
Kontrolny lot 2703 odrzutowca, który był uziemiony dwadzieścia miesięcy, wystartował z Boeing Field we wtorek o godz. 14:30 i po 90 minutach samolot wylądował na płycie Seattle-Tacoma International Airport.

United Airlines wprowadzi niezbędne modyfikacje do maszyny i pod koniec tygodnia odleci do Houston, gdzie znajduje się hub jednej z trzech największych linii lotniczych Stanów Zjednoczonych.

Kontrole i testy przed regularnymi lotami

Przewoźnik z Ameryki Północnej nie przewozi jeszcze żadnych pasażerów samolotami 737 MAX i nie planuje tego robić w pierwszym kwartale przyszłego roku. – Sprawdzimy dokładnie każdy samolot z dostaw. Nasi piloci przejdą dodatkowe szkolenia rekomendowane przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA). Poza tym przeprowadzimy loty testowe tych maszyn przed przywróceniem ich od regularnej obsługi – zapowiedział Frank Benenati, rzecznik United Airlines.

Piloci jednej z trzech największych linii lotniczych Stanów Zjednoczonych zostaną przeszkoleni do latania odrzutowcem na symulatorach w Denver. Dopiero później samoloty 737 MAX rozpoczną rejsy pasażerskie. W pierwszej kolejności będą obsługiwać trasy z Houston i stolicy stanu Kolorado. Szczegółowy harmonogram połączeń realizowanych tym samolotem zostanie wkrótce udostępniony podróżnym.

15 nowych odrzutowców w najbliższych miesiącach

United Airlines posiadały czternaście maszyn 737 MAX, zanim zostały uziemione w marcu 2019 roku po dwóch katastrofach Ethiopian Airlines oraz Lion Air. Flotę przewoźnika z Chicago w najbliższych miesiącach wzmocni jeszcze piętnaście odrzutowców Boeinga.

Pierwszymi liniami lotniczymi w Ameryce Północnej, które wdrożą samoloty 737 MAX do obsługi pasażerów, będą American Airlines. Przewoźnik z Teksasu inauguracyjny taki rejs zaplanował na 29 grudnia. Odrzutowiec Boeinga poleci wówczas z Miami do nowojorskiego portu LaGuardia.

Minionej środy pierwszy pasażerski lot samolotem 737 MAX od czasu ubiegłorocznego uziemienia zrealizowały brazylijskie linie lotnicze GOL. Tani przewoźnik z Kraju Kawy zaoferował podróżnym krajowy rejs z Sao Paulo do Porto Alegre.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony