Partner serwisu

Pierwszy nowy pociąg Alstomu dotarł na lotnisko w Pekinie

Rafał Dybiński 20.07.2021

Pierwszy nowy pociąg Alstomu dotarł na lotnisko w Pekinie
Fot. Alstom
Chińska spółka joint venture CRRC Puzhen Bombardier Transportation Systems Limited z grupy Alstom dostarczyła pierwszy nowy pociąg do kolei automatycznej w międzynarodowym porcie lotniczym w Pekinie - Beijing Capital.
Testy nowych pojazdów zakończono na początku lipca bieżącego roku. Chińska spółka z grupy Alstom już wcześniej współpracowała z portem Beijing Capital. Było to przed letnimi igrzyskami w 2008 roku. Wówczas nie istniał jeszcze wybudowany w 2019 roku port Pekin-Daxing.

Za siedem miesięcy, między od 4 do 22 lutego 2022 roku, Pekin będzie również gospodarzem zimowych igrzysk. Transport olimpijskich gości ułatwią po przylocie do stolicy Chin nowe pociągi, które umożliwią pasażerom szybkie i łatwe przemieszczanie się za pomocą kolei automatycznej kursującej między trzema terminalami portu Beijing Capital.

Stołeczne lotnisko Chin było w 2009 roku najruchliwsze pod względem liczby podróżnych w Azji. Istnieje od 1958 roku i było już dwukrotnie modernizowane oraz rozbudowane. Połączenie kolejowe z centrum miasta zyskało tuż przed letnimi igrzyskami w 2008 roku. Port Beijing Capital to główny węzeł Air China, narodowego przewoźnika Państwa Środka oraz linii lotniczych Hainan Airlines. Przed pandemią na jego trzech pasach startowych lądowały nawet airbusy A380, największe samoloty pasażerskie świata, należące do Lufthansy, Emirates, China Southern Airlines oraz Singapore Airlines.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony