Partner serwisu

Pierwsza w historii trasa airBaltic do Afryki. Jesienią rejsy do Maroka

Rafał Dybiński 17.06.2022

Pierwsza w historii trasa airBaltic do Afryki. Jesienią rejsy do Maroka
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic uruchomią jesienią bieżącego roku nową trasę do Afryki. Przewoźnik z Łotwy pod koniec października zainauguruje rejsy z Rygi do Marrakeszu. 
Airbusy A220-300 dolecą znad Bałtyku do Maroka dwa razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki oraz piątki. Rejs BT775 wystartuje z Rygi o godz. 7:35 lokalnego czasu. Lądowanie w Marrakeszu przewidziano na godz. 12:05. Podróż potrwa dokładnie pięć godzin i 30 minut.

Rejs powrotny BT776 odleci z Maroka o godz. 12:50 lokalnego czasu. Przylot do stolicy Łotwy przewidziano na godz. 19:05. Podróż w tym przypadku potrwa dokładnie pięć godzin i kwadrans.

Ceny biletów rozpoczynają się od 149 euro w klasie ekonomicznej oraz 549 euro w klasie biznes. – Ogłaszamy z radością naszą pierwszą w historii trasę do Afryki. Jako wiodący przewoźnik w krajach bałtyckich, powiększamy konsekwentnie sieć połączeń, dodając do rozkładu rejsów kolejne ekscytujące miejsca do wypoczynku również w sezonie zimowym – podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

Marrakesz jest najpopularniejszym miastem wśród zagranicznych turystów w Maroku. To nie tylko znakomite miejsce do wycieczek w góry Atlas oraz na Saharę, ale także ośrodek bogaty w zabytki, z których najważniejsze to meczet i medresa Alego ibn Jusufa, ogrody Agdal czy wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO tamtejsza medyna.

Linie airBaltic aktualnie oferują loty do ponad 70 miejsc docelowych w Europie i na Bliskim Wschodzie ze swoich czterech baz (Ryga, Wilno, Tallin i Tampere) w regionie Bałtyku. Jednolita flota przewoźnika z Łotwy składa się już z 36. airbusów A220-300.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony