Partner serwisu

Pieluchy dla stewardess. Tak Chiny walczą z koronawirusem!

simetra 10.12.2020

Pieluchy dla stewardess. Tak Chiny walczą z koronawirusem!
fot. China Southern Airlines
Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin wydał nowe instrukcje dla personelu latającego. Rekomendowane jest m.in. noszenie pieluch przez personel pokładowy obsługujący loty czarterowe do państw, w których występuje wysokie ryzyko zarażenia się COVID-19.
Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC) od początku pandemii już kilka razy aktualizował regulacje dotyczące bezpieczeństwa lotów w czasie pandemii koronawirusa. Jak podaje Bloomberg, najnowsza wersja dokumentu jest najdłuższa i najbardziej szczegółowa.

CAAC rekomenduje, co w praktyce oznacza nałożenie takiego obowiązku na linie lotnicze, aby personel pokładowy nosił maseczki i gogle ochronne, rękawice oraz jednorazowe kombinezony ochronne łącznie z jednorazowymi ochraniaczami na buty.

Wśród nowych wskazań pojawiło się także noszenie pieluch przez personel pokładowy obsługujący loty czarterowe do państw, w których występuje wysokie ryzyko zarażenia się COVID-19. Do takich zalicza się zaś te, w których liczba zarażonych przekracza 500 osób na milion mieszkańców. Takie rozwiązanie ma przyczynić się do zmniejszenia ryzyka zakażeniem podczas korzystania z toalety na pokładzie samolotu.

Przepisy dotyczące pieluch nie dotyczą pilotów.

Chiński regulator rynku lotniczego zaleca także wdrażanie innych działań związanych z pandemią na pokładach samolotów. Wśród nich jest m.in. podział pokładu na strefę czystą, buforową, z miejscami dla pasażerów oraz wydzielanie miejsca do kwarantanny. Powinny być one oddzielone od siebie jednorazowymi przesłonami, a strefa do kwarantanny zajmować trzy ostatnie rzędy.

CAAC wprowadza bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące także innych aspektów funkcjonowania rynku lotniczego. W czerwcu zastrzegł prawo do zawieszenia operowania trasy lotniczej, jeśli na pokładzie trasy obsługiwanej przez danego przewoźnika znajduje się pięciu lub więcej pasażerów, którzy po przylocie wykażą pozytywne wyniki na obecność koronawirusa COVID19. Przepisy te uniemożliwiły prowadzenie przewozów pasażerskich do Chin m.in. PLL LOT.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo