Partner serwisu

Qatar Airways rozda 100 tys. biletów lekarzom

Rafał Dybiński 12.05.2020

Qatar Airways rozda 100 tys. biletów lekarzom
fot. Piotr Bożyk
Qatar Airways poinformowała w oficjalnym komunikacie o wyjątkowej ofercie skierowanej do lekarzy walczących z pandemią koronawirusa SARS-Co-V. Na przedstawicieli służb medycznych oraz ich osoby towarzyszące czeka 100 tys. bezpłatnych biletów w obie strony do dowolnego miejsca na świecie.
Najlepsza linia lotnicza globu rankingu Skytrax World Airline 2019 podkreśliła, że jest to jej wyraz wdzięczności dla wszystkich ratujących ludzkie życia podczas pandemii. Akcja potrwa do 18 maja.

– Żadne słowa ani gesty nie wystarczą, aby odpłacić za włożony wysiłek tym odważnym mężczyznom i kobietom, ale mamy nadzieję, że nasza niewielka oferta pozwoli im nacieszyć się zasłużonym urlopem... Oczywiście w miarę, jak ograniczenia podróżowania zaczną się zmniejszać – podkreślił prezes Qatar Airways Akbar Al Baker.

Wyróżniony za ubiegły rok przewoźnik powietrzny spodziewa się, że oferta przyciągnie tysiące pracowników medycznych z całego świata. Żeby sprostać temu zapotrzebowaniu, linia lotnicza opracowała system przydzielania tych biletów. Pracownicy medyczni muszą się zarejestrować, po czym otrzymają unikalny kod promocyjny według kolejności zgłoszeń. Każdy kraj otrzyma codzienny przydział biletów na podstawie liczby mieszkańców. Oferta potrwa siedem dni, dając każdemu siedem możliwych szans.

Skala projektu Qatar Airways jest unikalna pod tym względem na świecie. Wcześniej American Airlines, współpracując z siecią hoteli Hyatt, zaoferowały tysiącom pracowników medycznych trzydniowe wakacje w wybranych lokalizacjach. JetBlue i Delta Air Lines natomiast rozdawały bezpłatne bilety ochotnikom do opieki medycznej. Oferta przewoźnika z Kataru przebija jednak poprzednie i jest najbardziej hojna, chociaż niektórzy mogą w niej dostrzegać jedynie PR.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo