Partner serwisu

Pięć z dziesięciu najbardziej ruchliwych tras świata dotyczy Hongkongu

Redakcja 02.11.2020

Pięć z dziesięciu najbardziej ruchliwych tras świata dotyczy Hongkongu
fot. Cathay Pacific
W zeszłym roku aż połowa z dziesięciu najbardziej ruchliwych międzynarodowych tras lotniczych na świecie zahaczało o Hongkong. W tym roku ogromne spadki pasażerskiego ruchu lotniczego przyniosą duże zmiany w rankingach, mimo to lista 10 najpopularniejszych tras międzynarodowych pokazuje, jak niezwykle ważne jest lotnisko w Hongkongu – zauważa portal Simple Flying.
Lista dziesięciu najruchliwszych międzynarodowych tras na świecie została publikowana w kwietniu przez firmę OAG i zawiera dane z roku 2019. Znakomita większość, bo aż 9 z 10 tras znajduje się z Azji – za wyjątkiem połączenia londyńskiego Heathrow z lotniskiem JFK w Nowym Jorku na miejscu ósmym – a większość z nich koncentrowała się właśnie na Hongkongu.

W 2019 roku, który w mieście był rokiem protestów i czasowej blokady portu, przez lotnisko w Hongkongu przewinęło się 71,5 mln podróżnych. Najbardziej ruchliwą trasą świata okazała się ta między Hongkongiem a Tajpej na Tajwanie. W ubiegłym roku w podróż na tej relacji udało się prawie 8 mln osób, czyli, jak podaje OAG, około 22 tys. podróżnych dziennie. To ogromna liczba lotów każdego dnia i równie wielka liczba samolotów obsługiwanych w ciągu doby.

Na liście loty do lub z Hongkongu zajęły również miejsca od czwartego do siódmego. Na czwartym miejscu znalazła się trasa między Bangkokiem (Suvarnabhumi) a Hongkongiem. W ubiegłym roku podróżowało na niej 4,8 mln podróżnych, głównie na pokładach Cathay Pacific i Thai Airways.

Na piątym miejscu znalazła się trasa między Hongkongiem a Szanghajem (Pudong) z 4,4 mln pasażerów. Cathay Pacific, linie z Hongkongu, znaczną część swoich dochodów czerpią z połączeń do Chin kontynentalnych, ale polityczne konsekwencje tegorocznych protestów i wydarzeń prodemokratycznych spowodowały zmniejszenie ruchu między rejonami.

Szóste miejsce zajęło połączenie do lotniska Seul-Inczon, do którego z Hongkongu poleciało w 2019 roku 4 mln osób. Siódme miejsce to połączenie do Manili z 3,8 mln pasażerów. Cathay Pacific obsługują około dwóch lotów tygodniowo w obie strony.

Na liście z roku 2020 możemy spodziewać się wielu zmian i odzwierciedlenia tego, jak ogromny wpływ miały wydarzenia społeczno-polityczne na lotnisko Hongkongu. Wątpliwe, aby port zachował choć jedno miejsce na liście dziesięciu najbardziej ruchliwych tras międzynarodowych na świecie.

10 najruchliwszych tras na świecie w 2019 roku:

  1. Hongkong – Tajpej
  2. Kuala Lumpur – Singapur
  3. Dżakarta – Singapur
  4. Bangkok-Suvarnabhumi – Hongkong
  5. Hongkong – Szanghai Pudong
  6. Hongkong – Seul-Inczon
  7. Hongkong – Manila
  8. Nowy Jork JFK – Londyn Heathrow
  9. Bangkok Suvarnabhumi – Singapur
  10. Dżakarta – Kuala Lumpur

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony