Partner serwisu

Pięć nowych tras EasyJet z Birmingham. Trzy na Półwysep Iberyjski

Rafał Dybiński 06.04.2021

Pięć nowych tras EasyJet z Birmingham. Trzy na Półwysep Iberyjski
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze EasyJet uruchomią w czerwcu pięć nowych tras wakacyjnych z Birmingham. Trzy z nich dotyczą Półwyspu Iberyjskiego, jedna Balearów i ostatnia jest związana z Grecją.
Brytyjski niskokosztowiec poleci od 3 czerwca do Alicante. Połączenie będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu. 29 czerwca ruszą rejsy do Malagi oraz Faro. Trasa do Andaluzji będzie realizowana dwa razy w tygodniu, a na południe Portugalii trzy razy w tygodniu.

Na 3 lipca zaplanowano inauguracyjny lot do Palma de Mallorca. Na Baleary podróżni z Birmingham będą mogli polecieć trzy razy w tygodniu. Dobę później listę nowych destynacji uzupełni Korfu. Na grecką wyspę będzie można przemieścić się dwa razy w tygodniu.

- EasyJet oferuje już z naszego lotniska bezpośrednie połączenia do Amsterdamu, Belfastu, Edynburga, Glasgow i Genewy. Dodatkowe wakacyjne trasy świadczą o dużym popycie w regionie zarówno na podróże służbowe, jak i wypoczynkowe, a także o zaangażowaniu przewoźnika w obsługę hrabstwa West Midlands - podkreślił Nick Barton, prezes Birmingham Airport.

Chociaż obecnie nie jest możliwe opuszczenie Wielkiej Brytanii bez uzasadnionej przyczyny (pod groźbą grzywny 5000 funtów - przyp. red.), to jednak rządowe restrykcje związane z wirusem COVID-19 i ograniczające podróżowanie do innych krajów mają zostać zniesione 17 maja.

- Mamy nadzieję, że postępy w programach szczepień w Europie będą kontynuowane. Kilka krajów z naszego kontynentu już poinformowało, że latem znów powita brytyjskich turystów. Ograniczenia będą stopniowo łagodzone, a nawet całkowicie usuwane w kluczowych naszych miejscach docelowych, do sierpnia. Utrzymujemy naszą flotę w pełnej gotowości do lotów, więc jesteśmy w stanie szybko zwiększyć oferowanie do destynacji, gdzie zaobserwujemy zwiększony popyt - stwierdził Ali Gayward, menedżer EasyJet w Wielkiej Brytanii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony