Partner serwisu

Frachtowce połączą Montreal z pięcioma stolicami świata

Rafał Dybiński 31.05.2020

Frachtowce połączą Montreal z pięcioma stolicami świata
fot. Air Canada
Air Canada poinformowała w oficjalnym komunikacie o uruchomieniu od 1 czerwca pięciu nowych tras wyłącznie cargo. Wszystkie rejsy towarowe będą obsługiwane z Montrealu.
Maszyny przewoźnika z Kraju Klonowego Liścia odlecą do kolumbijskiej Bogoty, peruwiańskiej Limy, holenderskiego Amsterdamu, irlandzkiego Dublina oraz hiszpańskiego Madrytu.

– Takie loty bez międzylądowania z Montrealu do Europy i Ameryki Południowej poprawią naszą globalną łączność, umożliwiając nam dalsze wspieranie globalnego łańcucha dostaw i naszych klientów spedycyjnych – podkreślił Tim Strauss, wiceprezes Air Canada Cargo, która zapewniła już ponad 1200 rejsów towarowych od końca marca. Firma spodziewa się kolejnych operacji tego typu, ponieważ popyt na takie usługi stale rośnie na całym świecie.

Linia lotnicza wcześniej informowała o modyfikacji Boeingów 777-300ER, największych dostępnych we flocie przewoźnika z Ameryki Północnej. Dzięki temu na pokładzie maszyn zwiększono dwukrotnie objętość przeznaczoną na ładunki pilnej potrzeby. Samoloty mogą przetransportować aż dziewięć mln ochronnych masek na twarz, potrzebnych w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Cztery Boeingi 777-300ER skonfigurowano w zakładzie Montreal-Mirabel. Specjalne rozwiązanie inżynierskie, usuwające 422 miejsc pasażerskich i wyznaczające strefy załadunkowe dla lekkich skrzyń zawierających sprzęt medyczny, opracował Avianor. Modyfikacja została wdrożona w ciągu sześciu dni. Wszystkie operacje zostały certyfikowane i zatwierdzone przez właściwy organ. Ponadto na potrzeby rejsów wyłącznie towarowych dokonano konwersji trzech Airbusów A330-300 i niektórych modeli maszyn Dash-8.

Air Canada to największa krajowa i międzynarodowa linia lotnicza w Kraju Klonowego Liścia. Obsłużyła w minionym roku 51 mln pasażerów. Przewoźnik jest jedynym międzynarodowym operatorem w Ameryce Północnej, który otrzymał cztery gwiazdki w rankingu niezależnej brytyjskiej firmy badawczej Skytrax. Air Canada Cargo dostarcza ładunki do ponad 450 miast na całym świecie. Dział towarowy Air Canada samodzielnie obsługuje węzły komunikacyjne w Toronto, Montrealu, Vancouver, Calgary, Chicago, Londynie i Frankfurcie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony