Partner serwisu

Latem z Bydgoszczy dolecimy do Turcji, Grecji i Bułgarii

inf. pras 10.11.2021

Latem z Bydgoszczy dolecimy do Turcji, Grecji i Bułgarii
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz/Facebook
Trzy kraje, dwa z siedmiu cudów świata starożytnego, dziesięć połączeń tygodniowo i mnóstwo możliwości spędzenia urlopu w 2022 roku. Znamy już pierwszą ofertę wycieczek na kolejny sezon letni z Portu Lotniczego Bydgoszcz.
Mieszkańcy województwa Kujawsko-Pomorskiego i okolic na wakacje będą mogli wylecieć przez pięć dni w tygodniu, dostosowując ofertę do swoich potrzeb. Sezon lotów wakacyjnych znad Brdy rozpocznie się 1 czerwca w Dzień Dziecka. 

Dwa kierunki do Azji Mniejszej od czerwca

Antalya to tegoroczny hit sprzedażowy w biurach podróży. Do Riwiery Tureckiej z Portu Lotniczego Bydgoszcz biura podróży zabiorą mieszkańców Kujaw i Pomorza na wakacyjny wypoczynek u podnóży gór Taurus także w sezonie letnim 2022. Z Portu Lotniczego Bydgoszcz loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu - w środy i soboty. Inauguracja pierwszego lotu zaplanowana na 1 czerwca.

Tureckie Bodrum to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają miejsca gdzie mogą wypocząć na ciepłej piaszczystej plaży, dotknąć śladów przeszłości oraz poznać tradycje wschodniej kultury. Warto odwiedzić jeden z siedmiu cudów świata starożytnego ruiny Mauzoleum w Halikarnasie, a także Bazary w Bodrum często nazywane są „Świątyniami handlu”, w których trzeba pamiętać, aby utargować choćby centa. Loty do Bodrum w sezonie wakacyjnym 2022 zaplanowane są w czwartki, już od 2 czerwca.

– Wypełnione niemal do ostatniego miejsca samoloty do Turcji i wydłużony sezon lotów czarterowych aż do połowy października, potwierdzają rosnące zainteresowanie lotami czarterowymi. Ogłoszona przez touroperatorów wakacyjna oferta na kolejny sezon letni zapowiada się bogatsza i liczymy, że znów z Portu Lotniczego Bydgoszcz startować będą samoloty pełne Pasażerów – mówi Tomasz Moraczewski, prezes
Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Antalya, Bodrum, Burgas, Rodos i Zakyntos to kierunki chętnie wybierane przez turystów. Każde z miast oferuje coś wyjątkowego, dlatego tak przygotowana ofert daje wiele możliwości na niepowtarzalną podróż – dodał Moraczewski.

Grecja – wakacyjne numer 1 wśród Polaków

Greckie wyspy to od lat najchętniej wybierany kierunek letniego wypoczynku wśród Polaków. Bogactwo historii, pyszna regionalna kuchnia i gwarancja słonecznej pogody przyciągają rzesze turystów. W wakacje
letnie, z Portu Lotniczego Bydgoszcz realizowane będą loty w dwóch kierunkach: w każdy piątek samolot odleci na greckie wyspy Zakyntos i Rodos, gdzie w III w p.n.e. miał znajdować się słynny Kolos Rodyjski, drugi z cudów świata. Pierwsi pasażerowie znad Brdy wylecą 3 czerwca.

Poznaj Bułgarię latem

Bułgaria to najwyższe na Bałkanach góry, czyste, piaszczyste plaże, a także zabytki z odległej i niedawnej przeszłości. Burgas obfituje w świeże owoce i warzywa, bardzo dobre wino oraz mocną i słodką kawę. Kuchnia bułgarska na pewno zaskoczy swoim smakiem każdego turystę. Co roku na plaży odbywa się Sand Fest Burgas – wystawa piaskowych rzeźb czynna jest codziennie w lipcu i sierpniu oraz we wrześniu i październiku - jeżeli dopisuje pogoda.

Loty do bułgarskiego kurortu znad Brdy, od 3 czerwca realizowane będą we wtorki i piątki. Wszystkie wycieczki z wylotem z Portu Lotniczego Bydgoszcz dostępne w sprzedaży w biurach podróży TUI, Coral Travel, Grecos, Itaka oraz Exim Tours.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony