Partner serwisu

Pięć kierunków w kolejnej serii lotów repatriacyjnych Emirates

Rafał Dybiński 04.05.2020

Pięć kierunków w kolejnej serii lotów repatriacyjnych Emirates
fot. Piotr Bożyk
Emirates poinformowała w oficjalnym komunikacie o zorganizowaniu kolejnej serii specjalnych rejsów na pięciu kierunkach, umożliwiających powrót do kraju obywatelom dotkniętych restrykcjami związanymi z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
Ograniczone usługi pasażerskie, bowiem tylko w jedną stronę i przy zachowaniu specjalnych procedur bezpieczeństwa, obejmą Frankfurt, do którego narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich poleci 4, 6, 9, 11 i 13 maja, następnie Londyn-Heathrow, gdzie będzie można odlecieć z Dubaju w dniach 5, 7, 10, 12 i 14 maja oraz Manilę, dokąd zaplanowano rejsy 6, 8, 10, 13, 15 i 16 maja. Ponadto linia z Półwyspu Arabskiego przewiozła już chętnych 3 maja do Sao Paulo, a dzień wcześniej do Szanghaju.

Osoby, które chcą podróżować do największego miasta Państwa Środka, muszą skontaktować się z ambasadą lub konsulatem Chińskiej Republiki Ludowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na wszystkie inne loty pasażerowie mogą rezerwować bezpośrednio na oficjalnej stronie przewoźnika lub za pośrednictwem biura podróży.

Na pokład wyznaczonej maszyny będą mogli wejść tylko obywatele krajów docelowych i osoby spełniające wymagania wjazdu do miejsca docelowego. Klienci będą zobowiązani do przestrzegania wszystkich środków bezpieczeństwa i higieny wymaganych przez władze ZEA i kraj przeznaczenia.

Podobnie jak w przypadku innych lotów repatriacyjnych obsługiwanych dotychczas przez Emirates, ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa linia oferuje zmodyfikowaną usługę rejsu, która ogranicza kontakt i ryzyko infekcji. Czasopisma i materiały do ​​czytania nie będą dostępne. Posiłki na pokładzie będą podawane w higienicznych opakowaniach, oferując klientom kanapki, napoje, przekąski i desery. Podczas lotów długodystansowych będą również podawane do wyboru gorące przekąski. Usługi Wi-Fi będą dostępne za opłatą. Na pokładzie samolotu Emirates miejsca są przydzielane w miarę możliwości. Między poszczególnymi pasażerami pozostaną wolne fotele. Grupy rodzinne będą podróżować zgodnie z fizycznymi protokołami odległości. Przedmioty podręczne dozwolone w kabinie będą ograniczone do laptopa, torebki, teczki lub artykułów dziecięcych. Wszystkie pozostałe elementy muszą zostać odprawione.

Pasażerowie są zobowiązani do przestrzegania wytycznych dotyczących dystansu społecznego podczas rejsu i noszenia własnych masek na lotnisku oraz na pokładzie samolotu. Podróżujący powinni przybyć na Terminal 3 międzynarodowego lotniska w Dubaju na trzy godziny przed wylotem. Punkty odprawy będą obsługiwać tylko pasażerów posiadających potwierdzone rezerwacje do powyższych miejsc docelowych. Wszystkie maszyny Emirates zostaną poddane w Dubaju ulepszonym procesom czyszczenia i dezynfekcji po każdej podróży.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo