Partner serwisu

Piąty A321LR wzmocnił flotę Air Astana

Rafał Dybiński 29.04.2021

Piąty A321LR wzmocnił flotę Air Astana
fot. Air Astana
Air Astana odebrała piątego airbusa A321LR – poinformowano w oficjalnym komunikacie linii lotniczych z Kazachstanu.
Przewoźnik z Azji Środkowej leasinguje nowoczesny i bardziej przyjazny środowisku samolot dalekiego zasięgu od amerykańskiej firmy Air Lease Corporation (ALC).

Linie lotnicze Air Astana eksploatują airbusy A321LR od września 2019 roku, tylko w dwuklasowej konfiguracji. Klasa Business odrzutowca oferuje szesnaście foteli, natomiast Klasa Ekonomiczna 150 miejsc. Samoloty napędzają silniki marki Pratt & Whitney PW1133G.

Odrzutowce A321LR we flocie przewoźnika z Kazachstanu stopniowo zastępują wycofane Boeingi 757. – Większy zasięg, niższa emisja i perfekcyjna dwuklasowa konfiguracja sprawia, że ten samolot stał się niezwykle popularny zarówno wśród klientów, jak i załóg – podkreślił Peter Foster, prezes Air Astana.

– Nasza międzynarodowa sieć połączeń, po znaczących spadkach ubiegłorocznych, ponownie zaczyna się rozwijać właśnie dzięki A321LR. Dlatego cieszymy się tym bardziej z odebrania piątego odrzutowca tej wersji – podsumował Foster.

Air Astana posiada obecnie flotę 34 samolotów, w tym piętnaście airbusów w wersjach A320neo, A321neo i A321LR oraz trzy boeingi 767 i pięć embraerów E190-E2. Dziesięć samolotów w wersjach A320 i A320neo wykorzystują FlyArystan, zależne tanie linie lotnicze. Średni wiek floty przewoźnika z Kazachstanu to obecnie 3,5 roku, co czyni flotę Air Astana jedną z najmłodszych na świecie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony