Partner serwisu

Philippine Airlines odbierają dziesiątego Boeinga 777-300ER

Emilia Derewienko 19.12.2017

Philippine Airlines odbierają dziesiątego Boeinga 777-300ER
Fot. Boeing
Firma leasingowa Avation PLC odebrała właśnie egzemplarz szerokokadłubowego Boeinga 777-300ER – rozszerzoną wersję „trzech kos”. Samolot będzie obsługiwany przez filipińskiego przewoźnika, Philippine Airlines.
Samolot jest dziesiątym 777-300ER we flocie krajowego przewoźnika Filipin. – Samoloty Boeinga będą obsługiwać nasze operacje na dalekich dystansach – mówi Jaime Bautista, prezes i dyrektor operacyjny linii lotniczych. – Mamy już osiem samolotów B777, obsługujących Zachodnie Wybrzeże, przybywające maszyny będą również wzmacniać trasy na obszarze Pacyfiku – dodał.

Filipińskie linie lotnicze odebrały niedawno swojego dziewiątego B777-300ER. Nowe samoloty będą wykorzystywane głównie na trasach z Manili do Ameryki Północnej. Maszyny przylecą do Manili na Filipinach prosto z zakładów montażowych Boeinga w Everett pod Waszyngtonem. Zdaniem szefa Philippine Airlines, Boeing 777 jest okrętem flagowym dla operacji długodystansowych, a dzięki swemu zasięgowi i zdolnościom operacyjnym linie lotnicze będą na równi innymi przewoźnikami na tej trasie.

Boeing 777 to jeden z najpopularniejszych na świecie dwusilnikowych samolotów dalekiego zasięgu. Model 777-300ER jest wyposażony w najmocniejszy komercyjny silnik odrzutowy GE90-115B i może pomieścić do 386 pasażerów w konfiguracji trzyklasowej. Maksymalny zasięg samolotu to 7 825 mil morskich (ok. 14 490 km).

Brytyjska firma leasingowa Avation PLC, która odebrała Boeinga dla filipińskich linii lotniczych, posiada i zarządzająca flotą samolotów odrzutowych i turbośmigłowych, które dzierżawi liniom lotniczym na całym świecie. Klientami spółki są nie tylko Philippine Airlines, ale także Air France, Air India, Condor, Flybe, Fidżi Airways, Thomas Cook, Virgin Australia, Mandarin Airlines i Vietjet Air.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony