Partner serwisu

PAŻP zainwestuje blisko 25 mln zł na lotnisku w Gdańsku

Redakcja/inf. pras. 02.11.2021

PAŻP zainwestuje blisko 25 mln zł na lotnisku w Gdańsku
Grafika PAŻP
Umowa na modernizację i rozbudowę infrastruktury w największym porcie lotniczym na północy Polski, właśnie została podpisana. To kolejna inwestycja Agencji w ostatnim czasie na lotniskach regionalnych. W Gdańsku powstanie m.in. nowa sala operacyjna KRL.
Rozbudowany zostanie gdański Ośrodek Kontroli Ruchu Lotniczego. Kontrolerzy zbliżania będą mieli nową salę operacyjną z nowoczesnymi stanowiskami, która powstanie w świeżo zaprojektowanym budynku. Modernizacja w znaczny sposób wpłynie na komfort pracy kontrolerów, nie tylko na stanowiskach zbliżania, ale również na wieży i personelu Służby Informacji Powietrznej (FIS). W nowej Sali operacyjnej powstaną trzy stanowiska APP, docelowo będzie tam można uruchomić pięć.

Rozbudowa jest konieczna ze względu ilość sprzętu i urządzeń potrzebnych do wykonywania zadań związanych z kontrolą ruchu lotniczego. W związku z tym, powstanie nowy 2-kondygnacyjny budynek i nowa infrastruktura techniczna, w tym nowoczesna serwerownia. Zostaną w niej zastosowane standardy, takie jak w niedawno ukończonych inwestycjach PAŻP w Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Z kolei na dachu nowego budynku, zostaną zainstalowane urządzenia techniczne zewnętrzne.

W ramach kontraktu z wykonawcą usługi modernizacyjnej – rozbudowany będzie system energetyczny i klimatyzacyjny, infrastruktura techniczna związana z funkcjonowaniem ośrodka, kontrola dostępu, BMS, ochrona p.poż, system monitoringu, okablowanie strukturalne.

Rozbudową i nową infrastrukturą techniczną zajmie się firma API Smart, z którą została podpisana umowa na kwotę blisko 25 milionów złotych. Wcześniej ten sam wykonawca zrealizował projekty PAŻP przy lotniskach Balice, Pyrzowice i Ławica.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zainwestowała w modernizację i zwiększenie wydajności lotnisk około 100 milionów złotych w bieżącym roku, z czego 75 proc. na lotniskach regionalnych. Udało się m.in. sfinansować instalację systemów wspomagających lądowanie samolotu, wyposażenia nawigacyjnego, radarów, systemów antenowych, modernizację stanowisk KRL czy wież.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony