Partner serwisu

PAŻP wybuduje nową radiolatarnię DVOR/DME na poznańskim lotnisku

Justyna Urbaniak 28.08.2018

PAŻP wybuduje nową radiolatarnię DVOR/DME na poznańskim lotnisku
fot. Port Lotniczy Poznań-Ławica
Cztery oferty wpłynęły w postępowaniu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na budowę radiolatarni DVOR/DME na poznańskim lotnisku. W budżecie przewidzianym na realizację inwestycji zmieściły się dwie oferty.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) na budowę obiektu DVOR/DME na poznańskim lotnisku planuje przeznaczyć maksymalnie 4 710 900 zł brutto. W postępowaniu, które ogłosiła, wpłynęły cztery oferty. Najniższa oferta, opiewająca na 4 225 829 zł została złożona przez Bartus Systemy Radionawigacyjne. Dalej w kolejności jest oferta Sea and Air Technology, która zaoferowała wykonanie zadania za 4 457 280 zł. Obie firmy zadeklarowały, że termin realizacji nie przekroczy 8 miesięcy a okres gwarancji jakości obejmuje 120 dni.

Pozostałe dwie oferty znacznie przekroczyły budżet zamawiającego. To oferty należące do hiszpańskiej firmy Comsa Instalaciones Y Sistemas Industriales S.A.U. oraz Telbud S.A.

Radiolatarnia DVOR/DME jest obecnie podstawowym systemem radionawigacji bliskiego i średniego zasięgu. Sygnał do samolotu wysyłany jest drogą radiową, dzięki czemu możliwe jest naprowadzenie maszyny na lotnisko i drogę startową.  Obecny obiekt DVOR/DME w Poznaniu jest już stary (liczy 15 lat) i dlatego musi zostać zbudowany nowy.

Poza planowaną budową obiektu DVOR/DME, PAŻP realizuje również na poznańskim lotnisku budowę Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego (OKRL). Najkorzystniejszą ofertę w tym postępowaniu złożył Hochitef.

PAŻP prowadzi obecnie szereg inwestycji w całej Polsce. Do najważniejszych należy budowa czterech nowych Ośrodków Radiolokacyjnych wyposażonych w radary wtórne MSSR Mode S. Wartość inwestycji to ponad 46 mln zł. Ponadto w planach jest też budowa nowej siedziby Agencji, która powstanie w podwarszawskich Regułach, na terenie o powierzchni 168,075 tys. m2. Koszt inwestycji to blisko 215 mln zł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony