Partner serwisu

PAŻP włącza się w kampanię Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Rafał Dybiński 01.10.2021

PAŻP włącza się w kampanię Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa
fot. PAŻP
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej włącza się w kampanię Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Od 1 października będą organizowane spotkania z ekspertami, na których omawiane będą kluczowe zagadnienia, takie jak ochrona danych, kopie zapasowe, mocne hasła, czy sposoby hakerów na manipulowanie internautami. Zaplanowana jest gigantyczna wewnętrzna kampania informacyjna, włącznie ze specjalną stroną w intranecie, newsletterami i plakatami.
Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (ECSM) to coroczna kampania Unii Europejskiej, organizowana od 2012 roku, której celem jest promowanie wśród obywateli i organizacji UE, unikania zagrożeń w świecie wirtualnym oraz dostarczenie aktualnych informacji na temat bezpieczeństwa w Internecie. Najważniejszym celem akcji jest podnoszenie świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami.

To właśnie w październiku, we wszystkich krajach członkowskich organizowane są wydarzenia, które mają podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii. Kraje unijne jednoczą się pod hasłem „Cyberbezpieczeństwo to wspólna odpowiedzialność” i tym samym wspólnie występują przeciwko cyberzagrożeniom. Kampania ECSM jest koordynowana przez Agencję Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) i Komisję Europejską oraz wspierana przez państwa członkowskie UE oraz setki partnerów z Europy.

W Polsce, po raz dziewiąty koordynuje ją NASK PIB. Poprzednia odsłona zgromadziła 30 partnerów, którzy zorganizowali 45 wydarzeń oraz inicjatyw, a także siedmiu patronów honorowych, w tym Prezesa Rady Ministrów. Tak duże zainteresowanie oraz owocna współpraca sprawiły, że Polska znalazła się w czołówce najbardziej aktywnych unijnych państw.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony