Partner serwisu

PAŻP w dobie koronawirusa

simetra 12.03.2020

arrow
arrow
PAŻP w dobie koronawirusa
fot. PAŻP
PAŻP w dobie koronawirusa
PAŻP w dobie koronawirusa
PAŻP w dobie koronawirusa
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej  jest przygotowana na utrzymanie ciągłości pracy operacyjnej i zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa w ruchu lotniczym w sytuacji dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówi w rozmowie z Rynkiem Lotniczym rzecznik PAŻP Paweł Łukaszewicz.
– W tej chwili żaden z pracowników PAŻP nie jest zakwalifikowany jako nosiciel wirusa COVID-19, z punktu widzenia wytycznych GIS nie wystąpiła również konieczność poddania któregokolwiek z pracowników kwarantannie – informuje Łukaszewicz. Jak dodaje, w związku decyzjami administracji rządowej związanych z rozprzestrzenianiem się koronowirusa, Agencja podjęła szereg działań profilaktycznych, mających na celu ograniczenie ewentualnego ryzyka zarażenia przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości i najwyższego poziomu bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.

– Na naradzie z udziałem przedstawicieli służb operacyjnych, technicznych i ośrodków regionalnych kierownictwo Agencji podjęło decyzję o wprowadzeniu dodatkowych środków profilaktycznych, które zminimalizują ryzyko zarażenia wśród pracowników Agencji – tłumaczy rzecznik PAŻP.

Jak wyjaśnia, chodzi m.in. o wydzielenie specjalnych stref bezpieczeństwa dla służb operacyjnych, we wszystkich organach kontroli ruchu lotniczego, z ograniczonym dostępem osób trzecich w tym pracowników nieoperacyjnych. – Dla pełnego bezpieczeństwa służb operacyjnych, część z pracowników wsparcia administracyjnego otrzymała możliwość pracy zdalnej, na dwa tygodnie zawieszono funkcjonowanie Ośrodka Szkolenia i wstrzymano realizację szkoleń. Ponadto w specjalnym trybie funkcjonuje ośrodek zdrowia, pomieszczenia Agencji wyposażono w dodatkowe środki higieny, a każdy z pracowników operacyjnych przed podjęciem służby i po jej zakończeniu ma mierzoną temperaturę – mówi Łukaszewicz. Dodaje, że na cyklicznych spotkaniach kierownictwa odpowiednie służby przekazują Prezesowi informacje o bieżącej sytuacji.

Jak zapewnia rzecznik PAŻP, kierownictwo Agencji pozostaje w stałym kontakcie ze służbami operacyjnymi PLL LOT, PPL, lotniskami regionalnymi, a także przedstawicielami administracji rządowej, w tym Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo