Partner serwisu

PAŻP: Nie wycofujemy się z porozumień

ep. 20.06.2022

PAŻP: Nie wycofujemy się z porozumień
fot. PAZP
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zaprzecza doniesieniom o wycofaniu się z porozumień zawartych między Agencją a kontrolerami lotów.
Dziś rano pojawiły się informacje o tym, że PAŻP wycofuje się z zawartych wcześniej porozumień ze związkami zawodowymi kontrolerów lotów. Informacje zabrzmiały dość groźnie, biorąc pod uwagę, że jesteśmy tuż przed rozpoczęciem letnich wakacji. Paraliż na lotniskach popsułby plany tysiącom osób.

Po południu Agencja odniosła się do doniesień. „Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej wyraża zdumienie w związku z oświadczeniem Anny Garwolińskiej, pełnomocniczki Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego, która stwierdziła w rozmowie z portalem money.pl: „Niestety PAŻP wycofuje się z porozumień. Wakacji nie będzie” – czytamy w przedstawionym stanowisku.

„Przytoczona wypowiedź jest nieprawdziwa” – stwierdza PAŻP, która dodaje jednocześnie, że „nie wycofuje się z porozumień, nie miała i wciąż nie ma takiego zamiaru”. Dalej odnosi się do drugiej strony tych negocjacji. „Dotąd sądziliśmy, że także ZZKRL jest zainteresowany wdrażaniem ustaleń negocjacyjnych a nie podgrzewaniem nastrojów opinii publicznej” – napisano.

Agencja wyraziła zaniepokojenie stanowiskiem przedstawicielki związków zawodowych. „Stwierdzenie: „Wakacji nie będzie” trudno zinterpretować inaczej niż jako próbę zaognienia sytuacji uprzednio ustabilizowanej w toku długotrwałych, żmudnych negocjacji między Kierownictwem PAŻP a ZZKRL” – czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, trwający od dawna spór między kontrolerami lotów a PAŻP wydawał się zbliżać do rozwiązania. Pod koniec maja strony uzgodniły warunki porozumienia otwierając jednocześnie drogę do dalszych negocjacji. Pisaliśmy o tym TUTAJ
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony